Lifestyle

Ako si boostnuť imunitu a predísť soplíku

Jeseň a pomaly prichádzajúca zima znamenajú len jedno. Chlad, nepríjemný vietor a zmeny počasia dokážu potrápiť nejedného z nás. Aj napriek neustálemu sledovaniu počasia sa ráno oblečiete nedostatočne a už to začína.. Imunite a zdraviu dávate zabrať. Ako si vybudovať pevné zdravie a neoblomnú imunitu? Pripravili sme si pre vás pár cenných tipov, vďaka ktorým rozhodne žiaden studený vetrík neohrozí vaše zdravie.

Kvalitné výživové doplnky sú gro všetkého


Vitamín C, D, zinok, magnézium a tak ďalej. To, ako sú tieto vitamíny a minerály dôležité pre správne fungovanie vášho tela vám snáď ani nemusíme pripomínať.
Tip, ktorý môžeme označiť za kľúčový spočíva v tom, aby ste vyššie spomenuté vitamíny nezaradili do svojej rutiny až vtedy, keď sa objavia prvé príznaky prechladnutia, ale brali ich dlhodobo predtým. Úplne najideálnejšou formou je prijímať vitamíny v ich prirodzenej podobe, napríklad prostredníctvom stravy. Na internete a v odbornej literatúre nájdete množstvo informácií, ktoré vám napomôžu v ceste za hľadaním vitamínov či minerálov bez nutného prehĺtania tabliet.

Pitný režim nie je obohratá pesnička


To, aké dôležité je dodržiavanie pitného režimu, počúvate určite z každej strany. Faktom je, že to naozaj nie je hlúposť. Bez dostatočného množstva tekutín nedokáže ľudské telo pracovať na 100%. Samozrejme, úplne najlepším zdrojom je čistá pitná voda, ale ak cítite, že je vaša imunita oslabená, zaraďte do pitného režimu aj teplý, ideálne nesladený čaj. Ak vaše chuťové poháriky predsa len túžia po niečom sladšom, dochuťte si ho medom. Tento prírodný zázrak je na rozdiel od klasického bieleho cukru oveľa zdravšou alternatívou.

Spánok nie je plytvanie času


Študenti to veľmi dobre poznajú. Niekedy sa musia uskromniť a namiesto kvalitného sedem až osem hodinového spánku, sa pri nastavovaní budíka zhrozia, koľko času im zostáva do zazvonenia alarmu. Niekedy to sú štyri hodiny, občas aj menej. Z dlhodobého hľadiska je minimum spánku rizikovým elementom. Myslite na seba, neškoďte si zbytočným ponocovaním a doprajte si potrebný oddych, Vaše telo si všetko pamätá.

Zázvor ako zázrak?


Zázvor je naozaj zázrakom v boji proti nádejnému prechladnutiu. Pravý, silný čaj z čerstvého zázvoru s medom, citrónom vás určite nakopne a ochráni pred možným zhoršením zdravotného stavu.

 

Overený tip od redaktorky Mišky:
Ak cítite, že na vás niečo lezie, skúste si spraviť poriadny čaj z čerstvého zázvoru. Mne zázvorový čaj chutí a preto nemám problém s pitím tohto imunoboostu. Ošúpte si zázvor vo veľkosti nechtu na palci na ruke, následne ho nakrájajte alebo nastrúhajte do hrnčeka, pridajte lyžičku medu a trocha šťavy z citróna. Zalejte horúcou vodou a všetko spolu premiešajte. Verte mi, že tento nápoj sa stane vašou prevenciou proti možnému kašlíku či soplíku.

 

Snažte sa minimalizovať stres


Za posledné mesiace sa často hovorí o psychickom zdraví, ale o tom ako ho netreba podceňovať. Ale dá sa nevystavovať stresu? Štúdium, práca či málo voľného času si dokážu vyžiadať svoju daň. Stres je faktor, ktorý do veľkej miery vplýva na to, ako sa cítime. Je viac než vhodné, ak sa po náročnom dni vyberiete, hoci len na krátku, 15-minútovú prechádzku. Vyčistíte si hlavu, prídete na iné myšlienky a čo je ešte lepšie, budete na čerstvom vzduchu. Nabudúce si skúste namiesto zbytočného scrollovania na sociálnych sieťach naordinovať práve túto psychohygienu. Verte mi, že sa budete cítiť omnoho lepšie.

 

Autor: Michaela Želinská

Michaela Želinská

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *