Lifestyle Rozhovory

Rozhovor s fotomodelkou Klaudiou Korlovou, finalistkou súťaže Miss Universe 2021

Študentka Prešovskej univerzity si na začiatku nebola istá svojou účasťou v súťaži. Nakoniec sa dostala až do finálovej dvanástky. (foto: archív K. K.)

Študentka Prešovskej univerzity v Prešove Klaudia Korlová je jednou z dvanástich finalistiek tohtoročnej súťaže Miss Universe SR 2021. Scestovanú Košičanku, ktorá študuje mediálne štúdiá, okrem tanca a líčenia baví aj vystupovanie pred kamerou. Šarmantná súťažiaca s číslom 6 nám prezradila niečo o sebe a o svojom pôsobení v súťaži.

Čo ťa motivovalo k tomu, aby si sa prihlásila do súťaže?
Nikdy som nerozmýšľala nad tým, že by som sa prihlásila do súťaže Miss Universe, keďže som mala nízke sebavedomie a myslela som si, že to nie je nič pre mňa. Pár týždňov pred kastingom mi poslala link bývalá spolužiačka, aby som to vyskúšala, že to bude super a možno získam nejaké nové skúsenosti, kontakty. Povedala som si, že tam pôjdem a uvidím ako to dopadne. Priznávam, že som bola v poriadnom strese a ešte dve hodiny pred kastingom som sa odhodlávala, či tam ísť alebo nie.

Súťaž Miss Universe dodala Klaudii aj odvahu pri vystupovaní na verejnosti. (foto: archív K. K.)

Dá sa povedať, že ti súťaž zvýšila sebavedomie?
Samú ma to veľmi prekvapilo, že som sa dostala až do finále a veľmi ma to teší. Nepovedala by som, že mi to nejako výrazne zvýšilo sebavedomie, ale určite mi súťaž dodala odvahu pri vystupovaní pred ľuďmi, či už na módnych prehliadkach alebo pri rozhovoroch na pódiu.

Čo ťa doposiaľ v súťaži najviac potešilo? Napríklad nejaké miesto, ktoré si navštívila alebo aktivita, ktorej si sa zúčastnila.
Najviac sa mi páčilo naše prvé sústredenie, kde nás bolo 20 semifinalistiek a absolvovali sme ho v Spa Aphrodite Kúpele v Rajeckých Tepliciach. Veľmi sa mi páčilo aj nacvičovanie choreografie na módnu prehliadku, skúšanie šiat a fotenie pre Nový Čas. Potešil ma aj wellness, ktorý som si užila spolu s ostatnými dievčatami.

Ako hodnotíš ženský kolektív, v ktorom si sa ocitla? Išla by si s dievčatami na kávu aj mimo súťaže?
Myslím, že sme si s dievčatami veľmi dobre sadli a stále sa máme o čom porozprávať. Samozrejme, stretávame sa spolu aj na káve alebo chodíme na večeru.

Na Instagrame môžeme sledovať tvoju cestu súťažou. Okrem toho na sociálnej sieti propaguješ aj rôzne produkty. Ako si sa k tomu dostala?
Keď som na svojom Instagrame mala väčší počet sledovateľov, začali mi prichádzať ponuky na fotenia a spolupráce. Keď ide o spoluprácu, ktorá sa týka nejakého produktu, tak ho dostanem vopred na vyskúšanie. Ak mi vyhovuje, tak ho potom odprezentujem vo forme a výstupoch, na ktorých sme sa s firmou dohodli.

Pre ktorú značku by si chcela pracovať v budúcnosti?
Mojím snom je fotiť a objavovať sa v reklame, napríklad pre kozmetickú značku MAC a podobne.

Podľa Klaudiiných slov si s ostatnými finalistkami veľmi dobre rozumejú a stretávajú sa aj v súkromí. (foto: archív K. K.)

Na Instagrame, ale aj mimo neho máš veľa fanúšikov, ktorí ťa podporujú, za čo si im aj viackrát ďakovala. Chcela by si im niečo odkázať?
To, že som sa dostala až do finále Miss Universe, je len vďaka nim, pretože za mňa hlasovali, za čo im veľmi ďakujem a dúfam, že ma aj naďalej budú podporovať. Ja im na oplátku budem zdieľať moju cestu, či už v Miss Universe alebo možno aj v inej súťaži. Budem sa snažiť priniesť im aj niečo záživné, ako napríklad súťaže alebo nejaké zaujímavé videá, ktoré by ich bavilo sledovať.

V našej redakcii držíme Klaudii palce. Ak ešte nemáš svoju favoritku, podpor našu študentku vo finále aj ty.

Článok bol autorizovaný.

Autor článku: Veronika Komlošová