Lifestyle

Časožrút: Spríjemni si deň seriálom

Neviete ako stráviť jesenný deň ponorený do dažďa, hmly a chladu? Zostaňte vo vyhriatej posteli a doprajte si zaslúžený oddych. Predtým si však pripravte misu popcornu, pretože vám v tretej časti Časožrúta prinášame inšpirácie na seriály, ktoré patria medzi naše obľúbené.

Siréna / Siren

Dráma / Fantasy, USA, 2018-2020

Aj vy ste si vždy predstavovali morské panny ako nevinné a nežné? Tento seriál vás presvedčí o opaku. Tu sú tieto bytosti vykreslené ako dravci. Príbeh nás zavádza do mesta Bristol Cove, ktoré sa stalo slávnym vďaka legendám o týchto predátoroch. Legenda sa stane skutočnosťou po tom, ako do mesta príde tajomné dievča, ktoré tak celkom nie je ľudskou bytosťou. Po tomto zistení sa medzi ľuďmi a obyvateľmi mora rozpúta veľmi krutý súboj. Dej si vás udrží v napätí po celú dobu.

Sexuálna výchova / Sex Education

Dráma / Komédia, Veľká Británia, 2019-2020

Celý tento seriál od Netflixu sa točí okolo chlapca menom Otis, ktorý je stredoškolským panicom. Otis žije so svojou matkou, ktorá sa živí, ako sexuálna terapeutka. Celý dej naberá na obrátkach, keď sa Otis a jeho spolužiačka Maeve rozhodnú dávať sexuálne rady. Samozrejme za peniaze. Dej je založený na vtipných, nielen sexuálnych, udalostiach zo života teenagerov ale aj dospelých.

Eufória / Euphoria

Dráma, USA, 2019-2020

Seriál poukazujúci na drsné, miestami až brutálne dospievanie mládeže, ktorý sleduje skupinku mladých stredoškolákov, ktorí sa vyrovnávajú s drogami, alkoholom, sexom aj násilím.  Autori sa inšpirovali izraelským seriálom s rovnakým menom z roku 2012. Odhadujem, že autori chceli poukázať na to, aké môže byť ťažké dospievanie pre mladého človeka, ktorý ešte nie je tak celkom vyrovnaný sám so sebou. Počas sledovania tohto seriálu sa vo mne bilo viacero emócií, avšak najsilnejšou z nich znepokojenie, pretože som sa dokázala vžiť do role hlavnej hrdinky, s ktorou som prežívala celý priebeh deja. Celý seriál je doprevádzaný skvelou hudbou, ktorá zaručene navodí tú správnu atmosféru. V čele hereckého obsadenia je herečka a speváčka Zendaya.

Papierový dom / Money Heist / La casa de papel (Netflix verzia)

Akčný / Thriller / Krimi  / Mysteriózny, Španielsko, 2017-2021

Ak vás zaujíma tematika zlodejov a lúpeží, tento seriál je pre vás tým pravým. Dej nám na začiatku predstavuje záhadného muža, ktorý si hovorí El Profesor. Tento chlapík naplánoval najväčšiu lúpež v histórií Španielska. K tomu, aby tento svoj ambiciózny plán zrealizoval si najal osem mimoriadne nadaných ľudí s výnimočnými schopnosťami. Cieľom je obsadiť Španielsku kráľovskú mincovňu. V hre je takmer 2,5 miliardy eur.

Porozprávaj mi príbeh / Tell Me a Story

Thriller / Psychologický, USA, 2018-2020

Od mala som fanúšičkou rozprávok a ak ste nimi aj vy, ponorte sa do sveta príbehov, ktoré sa však budú líšiť od toho, ako ich poznáte. Seriál Tell Me a Story čerpá inšpiráciu vo svete najobľúbenejších rozprávok, ktorých deje pretvára na temné a zvrátené. Spomínať sa tu budú príbehy ako Tri prasiatka, Janko a Marienka a tiež aj Červená Čiapočka. Hudba, ktorá znie tajomne a napäto, dokonale ladí s prebiehajúcim dejom. Herecké obsadenie je pre diváka veľkým plusom.

Ak máte aj vy svoje vlastné tipy na seriály, o ktorých by malo vedieť viac ľudí, môžete nám ich napísať na náš mail unipopress@gmail.com, Facebook alebo Instagram.

Simona Drabiščáková

Zvyčajne zamyslená, so smartfónom v ruke. Rada spieva a vystupuje pred kamerami. Do práce, ktorá ju má reprezentovať, dáva maximum a vždy sa snaží naplno využiť svoj voľný čas.