Kultúra

CINEMAX PREŠOV uzatvára rok 2016 plnohodnotným programom

V decembri budev CINEMAXE o kvalitné filmy postarané (Foto: youtube.com)

Rok 2016 vrcholí, december je tu! A na čo sa treba tešiť? Na Mikuláša, na koniec zimného semestra, na Vianoce a na Silvester. No okrem toho je tu ešte niečo, a to bohatý program v prešovskom CINEMAX-e. V decembri rozhodne nuda nehrozí, a ako je už v tomto mesiaci zvykom, môžeme sa tešiť na mnoho dlho očakávaných blockbusterov. Poďme si na decembrový program posvietiť.

Santa je stále úchyl

December 2016 je bohatý na komédie (Foto: comingsoon.net)
December 2016 je bohatý na komédie (Foto: comingsoon.net)

Posledný mesiac roka odštartuje pokračovaním úspešnej komédie. Billy Bob Thorton sa opäť predstaví ako alkoholik Willie, ktorý je úplne na dne. Aj tento rok ho zúfalá situácia prinúti obliecť si kostým Santu a ísť si zarobiť. Nebude to však usádzaním si detí na koleno a počúvaním ich želaní. Willie sa spolu so svojím parťákom Markusom rozhodne vykradnúť centrálu jednej skorumpovanej charity a učiní tak v slovenských kinách už 1. decembra.

Underworld: Krvavé vojny

Úspešná hororová sci-fi séria ani zďaleka nekončí. Kate Beckinsale sa už piatykrát vydá na boj s upírmi a s vlkolakmi. Fanúšikovia tejto ságy sa toho v slovenských kinách dočkajú 1. decembra.

Vaiana

Hneď na začiatok decembra slovenských divákov poteší animovaný film z americkej produkcie. Dávni moreplavci sa dlhé stáročia plavili vodami Tichého oceánu a objavovali jeho krásy. Z ničoho nič však ich plavby na takmer tisíc rokov ustali. Po celom miléniu sa dievča menom Vaiana vydáva na púť po oceánoch s cieľom zachrániť svoj ľud. Na ceste jej robí sprievodcu poloboh Maui, ktorý okrem toho, že formuje Vaianu na skúsenú moreplavkyňu, jej pomôže prekonávať nástrahy na ceste za jej cieľom. V kinách od 1. decembra.

Spojenci

Vojnová romantická dráma z obdobia druhej svetovej vojny. V roku 1942 sa Max, špión britskej rozviedky, na misii v Casablance zamiluje do svojej francúzskej kolegyne. Problém sa však objaví, keď sa Francúzka stane podozrivou z kolaborácie s nacistami. Strhujúci príbeh od Roberta Zemeckisa vstúpi do slovenských kín 1. decembra.

Vianočná párty

O humor nebude v decembri núdza. To potvrdzuje aj ďalšia snímka z dielne amerických filmárov. Vedúci pobočky sa zo strachu, že jeho oddelenie bude zavreté, rozhodne zorganizovať veľkú párty, na ktorej si chce získať významného klienta. Ten preňho symbolizuje budúcnosť jeho práce. Či to všetko dopadne úspešne, to sa uvidí 8. decembra.

Anjel pána 2

Do decembrového programu prispeli aj českí tvorcovia pokračovaním úspešnej rozprávky. Aj v druhom dieli sa objaví anjel Petronel, ktorý naďalej pracuje pri nebeskej bráne. Je však presvedčený, že je nedocenený a zaslúži si lepšiu pozíciu. Do tejto dilemy sa primieša aj čert Uriáš, ktorý Petronela večne pokúša. Prehovára Petronela, aby zahryzol do jablka zo stromu poznania, vďaka čomu bude vedieť všetko, čo vie sám Boh. Petronela čaká dôležité rozhodnutie, ktoré učiní 8. decembra.

Star Wars: Rogue One

Ďalší film zo sveta Star Wars je na ceste (Foto: comicbooknews.com)
Ďalší film zo sveta Star Wars je na ceste (Foto: comicbooknews.com)

Jeden z najočakávanejších filmov roka už klope na dvere. Ďalší príbeh zo sveta Hviezdnych vojen, odohrávajúci sa medzi epizódami tri a štyri, zobrazuje príbeh skupinky rebelov, ktorí sa húževnato túlajú galaxiou s cieľom získať plány obávanej Hviezdy smrti – najväčšej zbrane Impéria. Nový príbeh z preďalekej galaxie uvidíte v slovenských kinách už 15. decembra.

Collateral Beauty

Ďalšou z dlho očakávaných snímok je americká dráma Collateral Beauty. Howard sa odtrhol od okolitého sveta po tom, čo zažil krutú rodinnú tragédiu. Jeho izolácia mu však vôbec neprospieva, čo si plne uvedomujú jeho priatelia. Tí vymyslia drastický plán, ktorý by mal Howardovi pomôcť prekonať žiaľ. Prinesie tento plán Howardovi úžitok? To sa dozvieme najskôr 15. decembra.

Inkarnácia

Ani v decembri nemôže chýbať v kinách horor. Jedenásťročný mladík Cameron sa čoraz viac uzatvára pred okolitým svetom a rapídne sa začína meniť jeho povaha. Z jeho úst vychádzajú slová z bájnych jazykov a jeho blízki sú si istí, že Cameron je posadnutý neznámym démonom. Jeho matka si na pomoc prizve exorcistku z Vatikánu, ktorej sily však nie sú postačujúce na vyhnanie démona z Camerona. Preto si na pomoc zavolá doktora Setha Embera a jeho tím, ktorý sa špecializuje na boj zo zlom vlezením do mysle posadnutého. Čo všetko objavia v Cameronovej hlave, sa uvidí 15. decembra.

James Franco sa vracia do kín v bláznivej komédii (Foto: impawards.com)
James Franco sa vracia do kín v bláznivej komédii (Foto: impawards.com)

Prečo práve on?

Ďalšia z hojného počtu decembrových komédií. Nie vždy sa predstavy rodičov o vyvolenom ich dcéry naplnia. Ned si to uvedomil po tom, čo sa na Vianoce rozhodol vycestovať s rodinou za svojou dcérou Stephanie a jej priateľom Lairdom do Silicon Valley. Laird je pre Neda nemilé prekvapenie: potetovaný, drzý a bezohľadne bezstarostný miliardár. Od začiatku je jasné, že Laird a Ned sa nebudú mať v láske, a ako Ned pristúpi k Lairdovej žiadosti o ruku jeho dcéry, to sa ukáže v kinách 22. decembra.

Spievaj

Tesne pred Vianocami sa do kín navrátia aj tvorcovia animovaných Mimoňov. Tentokrát sa ich príbeh presunie do divadla, ktorého vlastníkom je Buster Monn. Divadlo zdedené po otcovi upadá a Buster sa rozhodne pre radikálny krok vpred: usporiada veľkolepú talentovú spevácku súťaž. Pestrý repertoár súťažiacich dopĺňa napríklad Frank Sinatra alebo Lady Gaga. Buster dostane poslednú šancu zachrániť zdedené divadlo 22. decembra.

Manžel na hodinu

Vianočné obdobie spríjemní divákom česká komédia. Manžel na hodinu je pokračovaním komédie Hodinový manžel z roku 2014. Štvorica hráčov vodného póla – Milan, Honza, Jakub a Kryštof – pracuje ako hodinoví manželia. Milanov vzťah k doktorke Eliške sa úspešne vyvíja a pomaly už začínajú aj prípravy na svadbu, avšak je tu jedna maličkosť: Milan, stvárnený Bolkom Polívkom, ešte nie je rozvedený so Slovenkou Jankou, s ktorou má syna Kryštofa. Okrem tohto problému je tu aj problém s vodným pólom. V tom sa totiž štvorici vôbec nedarí. Zostava sa taktiež znižuje o jedného člena. Kryštof, ktorého predstaviteľom je Lukáš Latinák, sa kvôli udržaniu partie a vytiahnutiu Jakuba, ktorého hrá David Matásek, z depresie odhodlá natrénovať s akvabelami vystúpenie. Honza, vo filme stvárnený Davidom Novotným, síce z jeho plánu nie je nijako zvlášť nadšený, avšak vidina pomoci priateľom a prítomnosť krásnych akvabel mu rozhodovanie uľahčí. Tento kolotoč plný divokých udalostí sa roztočí v slovenských kinách 22. decembra.

Assasin´s Creed

Úspešná hra sa po dlhých rokoch dočkala sfilmovania (Foto: comingsoon.net)
Úspešná hra sa po dlhých rokoch dočkala sfilmovania (Foto: comingsoon.net)

Po dlhých rokoch sa na plátna kín dostáva známa videohra. Callum Lynch je usvedčený vrah, ktorého pred smrťou síce zachránia, no bude sa musieť stať súčasťou genetického experimentu. Pomocou technológie Animus  ho v jeho novom väzení v zariadení Abstergo presunú v čase do myšlienok jeho predka Aguilara de Nerha. Ten bol v Seville a Granade v 15. storočí v časoch španielskej inkvizície členom bratstva asasínov bojujúcich proti templárom s cieľom chrániť slobodnú vôľu ľudstva. Okrem tohto dostane Callum ešte jednu úlohu: zabrániť templárom zmocniť sa Jablka Raja, artefaktu s mocou ovládnuť celý svet. Fanúšikovia rovnomennej videohry sa jej filmovej adaptácie dočkajú 29. decembra.

La La Land

Posledný mesiac roka 2016 v slovenských kinách uzavrie americký muzikál. Náhodné stretnutie Sabastiana a Mie im prinesie zážitky priam dýchajúce romantikou a pravou láskou. Jazzový pianista a herečka zažijú vďaka svojej láske vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré má k ich reálnym životom ďaleko. Jeden vďaka druhému dokážu čeliť ťažkej realite a ich vzťah je zdrojom energie, ktorá ich posúva vpred. Romantická snímka popretkávaná množstvom hudby dorazí do slovenských kín 29. decembra.

December priam prekypuje množstvom filmov, ktoré zaručujú kvalitu a hodnotný umelecký zážitok. Každý si vo vianočnom období príde na svoje, a preto treba využiť pestrý program CINEMAX-u a ani v decembri ho nenechať bez povšimnutia. 😉

Avatar

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *