Lifestyle

Farby, ktoré budú podľa tohtoročného trendu zdobiť vianočný stromček

2024 rok Zeleného dreveného draka (zdroj : Pinterest)

Všimli ste si niekedy, že každý rok sú vianočné stromčeky na internete a v populárnych časopisoch zobrazené inak? Každý rok sa výrazne líšia výzdobou a dominantnými farbami. Niekedy sú ich ozdoby červené, inokedy modré alebo dokonca namiesto tradičných zelených stromčekov sa využívajú biele či zlaté varianty. Ide o aktuálne trendy a tohtoročná sezóna nie je výnimkou. Ak chcete mať doma nielen krásny, ale aj štýlový vianočný stromček, pomôžeme vám zistiť, ako ho ozdobiť tento rok.

Farba tohto roku – zelená. (Zdroj: Pinterest)

Podľa čínskeho kalendára sa rok 2024 nazýva aj rokom Zeleného draka, ktorý ovplyvňuje trendy už tohtoročných Vianoc. V čínskej kultúre je Drak symbolom cisárskej moci a bohatstva. Zbožňuje všetko luxusné a žiarivé. Zatiaľ čo minulý rok si Králik vybral jemnú, svetlú vianočnú výzdobu, Drak dáva prednosť sýtejším a intenzívnejším farbám.

Hlavné farby tohtoročnej sezóny 

V roku Zeleného dreveného draka by ste si mali farbu ozdôb vyberať obzvlášť starostlivo. Farba tohtoročných Vianoc je smaragdovo zelená a stromček možno ozdobiť zelenými guľami, girlandami a inými dekoráciami. Dôležitým prvkom je drevo, preto môžete použiť rôzne drevené ozdoby. Ak neveríte astrológii a chcete mať len štýlovo ozdobený vianočný stromček, môžete použiť aj iné farby, ale mali by ste mať na pamäti aspoň niektoré aktuálne trendy:

  • V roku Zeleného draka by ste mali používať zelenú a jej varianty: malachit, nefrit, khaki, olivovú a ďalšie.
  • Hlavnými farbami Draka sú tradične zlatá a červená, pričom sa používajú sýtejšie tóny.
  • Kombinácia červenej a zlatej je v tejto sezóne skutočným trendom.
  • Odtiene zelenej vyzerajú najlepšie na bielom alebo striebornom vianočnom stromčeku, ktorý dodá výzdobe ešte väčší šmrnc.
  • Zlaté farby môžu vraj prilákať aj finančný blahobyt.
  • V roku 2024 budú skvelou voľbou aj oranžové farby. Táto jasná farba sa spája so slnkom, radosťou zo života a tradičnými novoročnými mandarínkami.
  • Fialové tóny dodajú vianočnému stromčeku tajuplnosť a eleganciu. Fialová a purpurová boli stále považované za kráľovské farby.

( Zdroj: Pinterest)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výber vianočných ozdôb: Zamerajte sa na ručne vyrobené výrobky a ich ekologickosť

Napriek širokej ponuke plastových vianočných ozdôb, ktoré vyzerajú celkom atraktívne, je vhodnejšie sa im vyhnúť. Dnes je v móde ekologickosť a prirodzenosť. Tieto trendy možno jasne vidieť aj v dizajne vianočných stromčekov:

  • Namiesto plastových ozdôb je lepšie zvoliť napríklad drevené figúrky. Tie sú už v predaji, ale môžete si ich vyrobiť aj sami, ak máte drevenú preglejku a skladačku. Okrem toho nie je potrebné farbenie, pretože ich môžete ponechať v prírodnom odtieni.
  • Plstené dekorácie: Tiež ich nájdete v predaji alebo si ich môžete objednať od handmade tvorcov. Môžete si však plstené dekorácie vytvoriť aj sami. Na internete na to nájdete množstvo návodov.
  • Môžete využiť aj sušené ovocie či korenie. Ide o skutočný trend, ktorý aktívne nadobúda čoraz väčšiu popularitu. Väčšinou sa používajú sušené plátky pomaranča a citróna, ale môžete si usušiť aj jablká alebo hrušky. Takéto dekorácie sa zavesia priamo na vianočné vetvy stromčekov. Korenie dodá ľahkú vôňu, ktorá pomôže vytvoriť príjemnú vianočnú atmosféru. Najčastejšie sa využíva napríklad škorica.

(Zdroj: Pinterest)

Na ozdobenie stromčeka môžete použiť aj iné nápady. Napríklad na stromček zaveste cukríky a perníčky alebo len samotné svetielka.

Minimalistický stromček (Zdroj: Pinterest)

Tohtoročným trendom sa stal aj veľmi nezvyčajný vianočný stromček, ktorý je obrátený hore nohami.

(Zdroj: Pinterest)

Vianočný stromček na strope určite prekvapí a zároveň zaujme každého hosťa. Kompozíciu môžete urobiť ešte výraznejšou, ak na ňu umiestnite horu darčekov, ako je znázornené na fotografii.

V komentári sa s nami môžete podeliť o svoj názor na vianočný stromček hore nohami.

 

 

 Autorka: Yana Pelekhach                                                                                                                                                               

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *