Reportáže

Gardenbar ovládol Futbalovú miniligu Prešovskej univerzity

(Foto: Veronika Mihaliková)

Futbalisti tímu Gardenbar sa tešia z triumfu v univerzitnej futbalovej minilige. V utorok sa im podarilo na ihrisku Malá Marakana zdolať obhajcov titulu Nuršišliš United.

17. ročník tradičnej futbalovej ligy Prešovskej univerzity vyvrcholil finálovým dňom. Ten priniesol okrem finálového zápasu aj súboj o tretie miesto a exhibičný zápas.

Najlepšie si v tomto ročníku ligy počínali hráči Gardenbaru. Vo finále vyzvali celok, ktorý ovládol oba minuloročné edície súťaže – Nuršišlilš United. Aj keď sa zápas vyvíjal už od začiatku jednostranne, v jeho záverečných minútach mali fanúšikovia možnosť zažiť dramatickú zápletku. Priepastný náskok Gardenbaru začali minuloroční obhajcovia skresávať, no čas hral proti nim. Gardenbar zvíťazil napokon 10:6.

„Zápas hodnotím pozitívne. Bol ťažký, ako aj terén, ale myslím si, že sme boli lepším tímom celý zápas. V podstate sme si to udržali a tešíme sa,“ zhodnotil zápas hráč Gardenbaru Mikuláš Fedor. „Cesta za titulom bola náročná. Tímy sú tu dobré. Hráči tiež hrávajú tretiu alebo štvrtú ligu. Miniliga má určite svoju kvalitu,“ ocenil náročnosť súťaže.

(Foto: Veronika Mihaliková)

V zápase o bronzové medaily proti sebe nastúpili GTF Seminár a FC Chrumky. Diváci sa tešili množstvu gólov aj vďaka ofenzívne ladenej taktike z oboch strán. Hoci strieborní medailisti z posledného ročníka FC Chrumky nechceli súperov podceniť, výkony seminaristov ich prekvapili a dostali za to aj patričné uznanie zo súperovej lavičky. Na najnižší medailový stupienok však predsa vystúpili Chrumky, keď súpera zdolali 15:9.

„Nebol to ľahký zápas, ale dali sme viac gólov a kvalitnou hrou sme ubránili výsledok,“ vyjadril sa 6-gólový strelec tímu FC Chrumky Michal Gibala. „Pomohlo mi mužstvo. Všetky góly, ktoré som dal boli po dokonalých prihrávkach. Bol to hlavne tímový výkon a som rád, že som mohol svojimi gólmi prispieť k víťazstvu,“ dodal na margo svojej streleckej formy.

Už tradične sa konal medzi dvomi stretnutiami o umiestnenia aj exhibičný duel. Tentokrát však priniesol hviezdne zloženie tímov. Legendárne Jaščurky sa postavili proti All-star tímu futbalovej miniligy. Aj keď prví menovaní sú najúspešnejším tímom histórie tejto súťaže, liga napreduje a tím toho najlepšieho z aktuálneho ročníka potrápil Jaščurky. Exhibičný zápas sa rozhodol až v penaltovom rozstrele na 7 sérií, v ktorých Jaščurky zvíťazili 6:5.

(Foto: Veronika Mihaliková)

Bohatý športový program večera pod decembrovou oblohou na Malej Marakane doplnila aj tombolová súťaž. Jej výťažok v hodnote viac než 450 eur poputoval rodine Gombitovej z Ďapaloviec, ktorých majetok bol poškodený pri jesennom zemetrasení na východe Slovenska.

S organizáciou miniligy bol spokojný aj jej koordinátor Jaroslav Sučka, ktorý vyzdvihol najmä stúpajúcu kvalitu súťaže, podporu všetkých, ktorí sa do organizácie zapojili a v neposlednom rade výkony športovcov. „Turnaj sa oplatí organizovať minimálne preto, lebo sa tu zrodí mnoho nových priateľstiev, mnoho zážitkov, ktoré sú na celý život a ktoré sú nezabudnuteľné.“

Futbalová miniliga Prešovskej univerzity bude aj naďalej písať históriu. Jej 18. ročník sa odohrá už v letnom semestri tohto akademického roka.

Mediálne štúdiá