Fotoreportáže Reportáže

Jeden deň v Prahe: ako si ju užiť?

(Zdroj: archív autorky)

Praha, mesto plné výnimočnej a históriou dotknutej architektúry je očarujúcim súborom krásy, ktorá ohromuje každou uličkou, stavbou a celkovo pozitívnou energiou. Ak ste sa práve ocitli v spomenutom meste na jeden deň a neviete, ako tu stráviť čas, v článku na vás čakajú rôzne tipy s fotkami.

1. Kam na raňajky?

V Prahe sa nachádza množstvo pekných a útulných miest na raňajky, no kvôli veľkej obľúbenosti sa často stáva, že sa bez rezervácie nedostanete do vášho vytúženého podniku, preto je rozumné si vopred zabezpečiť váš termín návštevy. Ja odporúčam (aj bez rezervácie)  raňajky v Mondieu, ktorý sa nachádza v obchodnom dome Chodov. Príjemná atmosféra spojená s chutnými raňajkami je tá najlepšia kombinácia. Od stola máte výhľad do kuchyne a tak môžete natešene sledovať prípravu vašich raňajok, a ten skutočne stojí za to.

2. Aké pamiatky sa oplatí vidieť v Prahe?

Za spojením medzi Pražským hradom a Starým mestom stojí unikátna pamiatka – Karlov most. Pozoruhodné sochy, jedinečné výhľady na rieku Vltava a nezabudnuteľná prechádzka, to všetko na vás čaká na tomto unikátnom moste. Cez deň sa tu môžete stretnúť s turistami z celého sveta a že ich nie je málo, preto určite odporúčam aj prechádzku za tmy, keď je turistov o čosi menej a výhľady sú ešte krajšie.

3. Čas na obed

Ak sa z Karlovho mostu chcete pozrieť na ďalšiu ikonickú pamiatku, rozhodne odporúčam navštíviť Pražský hrad, ktorý opäť ponúka nezabudnuteľné výhľady na Prahu a impozantnú architektúru. Zároveň sa v blízkosti hradu nachádza reštaurácia pod názvom Restaurant u Labutí, ktorá ponúka široký výber českej kuchyne. Skvelá obsluha bola čerešničkou na torte.

4. Ako tráviť poobedie?

Lennonova stena alebo Pražská stena, je symbolom slobody prejavu a mierového protestu. Je to miesto, kde sa ľudia vyjadrujú formou umenia a posolstiev, čo dodáva návšteve veľký duchovný rozmer. Môžete sa zapojiť do tvorby. Návštevníci majú možnosť pridať svoje vlastné posolstvá, kresby alebo graffiti, čo vytvára dynamické a neustále sa meniace umenie. Atmosféra tohto miesta vás môže inšpirovať a poskytnúť jedinečný pocit pripojenia sa k výrazu umenia a slobody slova. Vidieť rôzne nápisy, kresby a odkazy z rôznych kútov sveta je ako sledovať dialóg rôznych ľudských hlasov. Za mňa je toto miesto plné inšpirácie.

5. Kaviareň (nie) len pre dievčatá

Žiarivá ružová perla. Aj takto by sa dala nazvať kaviareň Café Chloé, ktorá je ako stvorená pre instagramové fotky. Vytvára harmonickú a príjemnú atmosféru pre tých, čo túžia po relaxe či chvíľke oddychu v rámci rušného dňa. Je to skutočné útočisko pre tých, ktorí hľadajú kvalitný zážitok spojený s kávou a eleganciou v srdci Prahy. Mojou prioritou bolo ochutnať skvelú ponuku koláčov, ktoré nesklamali. Priestory majú vyplnené skoro každým centimetrom ružovej farby, a ak by vám bolo tejto farby málo, viete si objednať ružové cappucino či latté. Tento kaviarenský koncept môžeš podporiť aj kúpou ich merchu.

6. Večerný oddych

Prechádzka po Václavskom námestí naberie nový dych, keď sa začne stmievať. Okolité budovy zažiaria v šere svetiel, vytvárajúc atmosféru, ktorá zvýrazňuje nádych histórie a moderného života mesta. Vianočné trhy sú úplne iným levelom vo večerných hodinách, vytvárajú nový svet s úžasnou atmosférou.

Večer môžete zakončiť naplnením bruška v talianskej reštaurácii Sasy s perfektnou pizzou, ktorú by som bola schopná jesť aj každý deň. Perfetto!

Autorka: Alexandra Brenková

Mediálne štúdiá