Reportáže

Október bol v Energylandii venovaný Halloweenskemu programu

(Zdroj: energylandia.pl)

Zator 20.10.2023 – Lunapark v meste Zator, známy aj ako Energylandia,  je najväčším zábavným parkom v Poľsku. V popredí medzi najznámejšími zábavnými destináciami sa drží aj v čase októbrovej strašidelnej atmosféry. Mnohí považujú tento mesiac za najdesivejší v roku. A aj vďaka tomu Energylandia opäť preukazuje svoju jedinečnú schopnosť premeniť každú situáciu na príležitosť.

(Foto: Ingeborg Sobanská)

Lunapark sme otestovali koncom októbra a ten rozhodne neustúpil od svojho záväzku potešiť a vydesiť návštevníkov. Horor, ktorý obklopoval Energylandiu, sa stal sám osebe atrakciou. S halloweenskymi dekoráciami a strašidelným programom sa lunapark premenil na miesto, kde sa strach a zábava spájajú do jedinečného zážitku. Aj keď Halloween Night bola až tá nasledujúca, za každým rohom nás i tak čakali prekvapenia, či už to bola extrémna horská dráha, alebo muž prezlečený za vraha s motorovou pílou.

Nenechali sme si ujsť top 10 atrakcií, medzi ktoré patrí Wonder wheel, Frida, RMF Dragon, Speed, Ekipa, Formula, Abyssus, Mayan, Hyperion či Zadra. Kolotoče sú rozdelené podľa tematiky, ale aj podľa úrovne náročnosti. Nájdu sa tu, samozrejme, aj atrakcie pre menšie deti so sprievodom. Na tie náročnejšie púšťajú deti z bezpečnostných dôvodov podľa veku a výšky. Park disponuje mnohými ďalšími atrakciami, ako sú napríklad 7D kiná, múzeá či herne, kde môžete vyhrať plyšové zvieratko rôznych tvarov.

(Foto: Ingeborg Sobanská)

Park je stále v obnove a každým rokom pribúdajú viaceré atrakcie. Napríklad dedinka vhodná pre mladších návštevníkov, Sweet Valley, je už po rekonštrukcii, avšak stále čaká na svoje otvorenie. Na budúci rok sa môžete tešiť aj na nový extrémny kolotoč, ktorého meno ešte nebolo oznámené.

No naše kroky neviedli len na kolotoče, pracovníci parku prezlečení za rôzne desivé bytosti nás nahnali aj do strašidelných domov. Napríklad Monster house, Scary Loft, Obsessive House a Psychoterria boli zo všetkých najdesivejšie. Pri východe z domu,  keď si človek myslí, že už ho nič nevystraší, vykopne dvere muž s motorovou pílou. Takéto prekvapenie môže skončiť aj chytačkou v rámci areálu. Monster House bol prístupný pre deti od 12 rokov, ostatné boli až od 16 rokov.

(Foto: Ingeborg Sobanská)

V parku nezabúdajú ani na stravníkov, takže ak na vás príde hlad, nemusíte park opúšťať, stačí si na mape areálu nájsť to, na čo máte chuť. Hravo nájdete rýchle občerstvenie alebo klasické reštauračné menu. A ani reštaurácie nie sú s halloweenskou tematikou pozadu. Navštívili sme podnik Crispy Chicken a pri výdajnom pulte nás čakal krvavo červený hamburger. Samozrejme, bolo to len potravinárske farbivo.

 

Park sa určite oplatí navštíviť v každom ročnom období. My sme sa rozhodne nenudili a vy tiež nebudete. O to sa už postarajú.

Autor: Ingeborg Sobanská

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *