Lifestyle

Ako lepšie pozerať filmy, čítať komiksy a hrať hry

Čo môžete urobiť dnes, nerobte ani zajtra a máte dva dni voľna (Foto: youtube.com)

Také tie jednoduché maličkosti, ktoré sa raz dozviete, vyrazia vám dych a potom si bez nich už neviete predstaviť život. A sú overené, milí rušitelia mýtov. Nie sú nič extra, sú to len takí malí pomocníci do bežného života, ktorých treba posielať aj k priateľom. 🙂

BS Player

Prehrávač, ako každý, nie? Vlastne, áno, ale je v niečom výnimočný. Je to maličkosť, ale pre mňa bola zásadná. Ste pripravení? Stiahne vám titulky k filmom či seriálom automaticky. Tak, a je to vonku, fuh. Prehráte video a titulky sa automaticky vyhľadajú vo vami zvolenom jazyku na internete, stiahnu sa a vy už len pokojne prokrastinujete. Žiadne kopírovanie presného názvu a vyhľadávanie dobre načasovaných tituliek. Nemáte za čo. 🙂

Zaškrtneme, sťahujeme, pozeráme (Foto: Pavol Kušnír)

Veľa komiksu za málo peňazí

A hlavne legálne. Dokonca ani nezaberajú veľa miesta na polici, pretože sú digitálne. Dámy a páni, privítajte comixolgy.eu. Vytvorte si konto, pridajte platobnú kartu a státisíce komiksov od Marvel, DC, Dark Horse, Image Comics alebo Vertigo máte vo vrecku (doslova, lebo Comixology má aj svoju aplikáciu pre mobilné telefóny). Dokonca sa často objavujú zľavy alebo komiksy zadarmo. Stačí si vybrať. A ceny sú viac ako prijateľné.

Vždy s vami a nové každý týždeň (Foto: Pavol Kušnír)

Hudba počas hrania

Myslím k spoločenským hrám, žiadne tóny pre pole dance. Občas ma vie atmosféra spoločenskej hry pohltiť. No dobre, často. A teraz si predstavte, že hráte atmosferickú hororovú hru, v ktorej vstupujete do temného opusteného domu, v ktorom číha sám Cthulhu. Mrazí z toho na chrbte, ale dá sa to ešte vylepšiť (či skôr zhoršiť?). Existuje stránka s názvom tabletopaudio.com, na ktorej si dokážete nastaviť presnú takú ambientnú skladbu, akú potrebujete – vlaky v pozadí, stredoveké mesto, nočná mora, sanatórium alebo steampunkové lietadlo.

A z hry je interaktívny film (Foto: Pavol Kušnír)

Pridajte aj svoj tip. Určite nejaký máte – od otvárania fľaše vína topánkou až po pašovanie ľudí okolo vrátnice na internáte. Ale to si asi radšej nechajte pre seba. Alebo skôr pre istotu.

Pavol Kušnír

Hrdý geek. Milovník komiksového média, spoločenských hier, literatúry, filmov, seriálov a dostatku voľného času na všetko spomenuté :-). Študent mediálnych štúdií, ktorého najväčšou zábavou je jeho práca a jeho prácou je veľa zábavy. Zakladateľ webového magazínu o popkultúre, ktorého najväčším snom je vytvorenie vlastného komiksu a napísanie i natočenie seriálu.