Lifestyle

Módna polícia: Akým trendom podľahli Prešovčania?

Akým trendom podľahli Prešovčania?

Naposledy sme si v rámci Módnej polície posvietili na outfity študentov na Unipo Feste, dnes sme si vzali na mušku bežných ľudí z Prešova. Vyspovedali sme ich, či si s módou „tykajú“ alebo je to, naopak, pre nich hotová španielska dedina. Prečítaj si exkluzívnu módnu anketu z Maxu a dozvieš sa, či náhodou našou „obeťou“ nebol aj niekto z tvojich príbuzných!

Všimla som si, že ste úžasne zladená, tak by ma zaujímalo, kde najradšej nakupujete?

„Najradšej nakupujem v zahraničí, na Slovenku veľmi málo. Záleží to hlavne od toho, aké sú ceny, no u nás nie je ani zďaleka taký sortiment ako v zahraničí. Mám však aj svoju vlastnú módnu návrhárku, pani Drahomíru Adamovú z Michaloviec, ktorá mi navrhuje modely na mieru, no a keď mám čas popri práci, najradšej si nejaké kúsky navrhujem aj sama.“

Na mieru ušitý outfit, ktorý púta pozornosť už z diaľky! (Foto: Róbert Lebeda)
Na mieru ušitý outfit, ktorý púta pozornosť už z diaľky (Foto: Róbert Lebeda)

Čo by si si na seba nikdy neobliekol?

„Jednoznačne tielka, ktoré majú ramienka až po bradavky, taký ten typický posilkový trend, neviem čo je to zač, že vidno úplne všetko. Do mesta by som si nikdy neobliekol crocsy, to jedine na záhradu. Doma mi je to úplne jedno, tam aj tepláky, tričko, ale takto do mesta určite nie.“

Aj muži vedia, čo sa nosí! (Foto: Róbert Lebeda)
Aj muži vedia, čo sa nosí (Foto: Róbert Lebeda)

Čo je pre teba najväčším jarným trendom?

„Určite veľa, veľa kvietkov, farebné veci, také jarné veselé farby ako ružová, modrá, žltá. Ale páčia sa mi iba jemné, pastelové farby, neónové určite nie, tie by som si na seba nikdy nedala.“

Jemné kvietky oživia aj ten najjednoduchší outfit (Foto: Róbert Lebeda)

Musím povedať, že ste v súlade s jarnými trendmi, kde najčastejšie nakupujete?

„Keď idem náhodne okolo a niečo sa mi zapáči vo výklade, tak sa stopnem, a ak sa mi to páči, tak si to kúpim a hotovo. Zaujmú ma najmä farby a vzory – kvetované, kockované, bodkované.“

Vek v móde nezohráva žiadnu rolu (Foto: Róbert Lebeda)

Baby prezradili, aké outfity najradšej nosia:

„Kožené bundy, basic tričká, riflovky, také oversize vecičky. Ale aj mikiny, či už s riflami alebo aj bez, oversize mikiny kľudne aj ako šaty.“

Čím sa inšpirujete? Sledujete aj aktuálne módne trendy?

„Samozrejme, hlavne na Instagrame, ale inšpirujeme sa aj jedna druhou.

Nikdy nevieš, pre koho si módnou inšpiráciou (Foto: Róbert Lebeda)

Odvážila by si sa dať si na seba aj niečo extravagantné?

„Áno, jednoznačne, ja som taký typ, že ja sa nebojím obliecť si hocičo. Nemám s tým problém, keď budú na mňa ľudia pozerať, mne to je úplne jedno. Ale asi nikdy by som si na seba neobliekla elegantný kostým. Sako a nohavice do zvonového tvaru, to vôbec nie je môj štýl.“

Zdanie občas klame (Foto: Róbert Lebeda)

Koľko ste mesačne ochotní investovať do oblečenia?

„To záleží od toho, koľko zarobím, približne 700 – 800 eur, záleží od toho, aký je mesiac. Potrpím si na kvalitu.“

Do kvality sa oplatí investovať! (Foto: Róbert Lebeda)

Tak sme mohli vidieť, že skutočne platí porekadlo: sto ľudí, sto chutí. Napriek tomu, že móda nám diktuje rôzne pravidlá, Slováci sú konzervatívni a siahnu radšej po istote. Ak ste však aspoň trochu odvážni, ukážte svetu, že aj my vieme, čo sa nosí! Neváhajte a pochváľte sa nám vašimi sviežimi jarnými outfitmi v komentároch.

Dominika Bleščáková

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)