Lifestyle

Motivačná literatúra ako sprievodca na ceste za lepšou verziou seba samého

Určite sme sa už mnohí stretli s náročnými situáciami, ktoré sprevádza predovšetkým stres. Práve stresové situácie nám môžu narušiť pokojný harmonický život, ktorý by sme chceli viesť. Viacerí preto hľadáme niečo, čo nám dokáže navodiť príjemný pocit bez stresu. Pre mňa je to rozhodne čítanie motivačnej literatúry. Práve tento druh literatúry vnímam ako oddych, ale zároveň nemám pocit, že strácam čas čítaním niečoho, čo ma „neposúva vpred”. V tomto článku prinášam tri tipy na knihy, vďaka ktorým som taká, aká som. Tieto tituly môžu prispieť množstvom rád a dopomôcť k želanému mentálnemu rastu.

(Zdroj: MŽ)
Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty (Zdroj: MŽ)

1. Heinz-Peter Röhr – Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty

Nedostatočná vlastná hodnota je jedným z tých pocitov, ktoré nás dokážu brzdiť na ceste k úspechu či šťastiu. Heinz-Peter Röhr v tejto knihe rozoberá, ako môže nízke sebavedomie ovplyvňovať naše rozhodnutia a vzťahy. A venuje sa aj návodom na to, ako si zvýšiť sebaúctu, akceptovať samých seba a vybudovať pozitívny vzťah k vlastnej osobe. Mňa toto čítanie naučilo, ako veľmi dôležitý je pre správne fungovanie zdravý vzťah so sebou (aj keď viem, že stále nemám vyhraté).

2. Charles Duhigg – Sila zvyku

Sila zvyku je kniha, ktorá rozoberá, ako naše návyky súvisia so správaním a našimi úspechmi. Charles Duhigg nám ukazuje, že väčšina našich každodenných rozhodnutí je riadená zvykmi a rutinami. Táto kniha nám poskytuje dokonalý pohľad na to, ako môžeme zmeniť zlé zvyky a vytvoriť si nové a prospešné. Pre lepšie dosiahnutie týchto zdravých návykov je však dôležité pochopiť silu zvyku a vedome pracovať na jeho transformácii.

(Zdroj:MŽ)
Sila zvyku (Zdroj:MŽ)
Maj strach a napriek tomu konaj (Zdroj:MŽ)

3. Susan Jeffers – Maj strach a napriek tomu konaj

Táto kniha je považovaná za jednu z kľúčových v oblastí osobného rozvoja. Susan Jeffers prostredníctvom tohto diela učí, ako nám strach, ktorý je často naším každodenným spoločníkom, bráni konať v dôležitých momentoch nášho života. A ako aj napriek strachu vieme konať. Jej hlavným posolstvom je to, že strach je súčasťou ľudského života, a preto by sme sa nemali nechať odradiť. Táto kniha mi predovšetkým pomohla rozvíjať sebaistotu, odvahu, a dopomáha mi konať v nepríjemných situáciách.

Motivačná literatúra nám môže poslúžiť ako cenný sprievodca na ceste za lepším „ja“. Vďaka týmto publikáciám pracujem na zvýšení sebaúcty, zlepšení návykov a na tom, ako sa nebáť robiť to, v čom ma brzdil strach. Po dočítaní som získala nielen inšpiráciu a motiváciu, ale aj potrebnú dávku istoty, že väčšina z nás má potenciál na rast a prekonávanie prekážok. Pretože každý z nás môže pracovať na lepšej verzii seba samého.
Autorka: Michaela Želinská

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *