Kultúra

Nevynechajte návštevu CINEMAX-u ani v auguste

S augustovým programom CINEMAXU sa nudiť nebudete (Foto: itafilm.sk)

August klope na dvere a spolu s ním aj nové filmy. Leto je v plnom prúde, a aby ste sa nenudili, CINEMAX si pre vás opäť prichystal čerstvé snímky, ktoré zaručene potešia každého a spríjemnia letné dni. V auguste sa môžete tešiť na 14 noviniek z filmových dielní po celom svete.

Atomic Blonde

Lorraine je agentka, po ktorej každá tajná služba túži. Je schopná, divoká a má dosť odvahy na to, aby za každú cenu splnila svoju misiu. Tá posledná ju zavedie do Berlína, kde má prevziať prísne tajnú správu o stave destabilizovaného mesta. Úloha je však ťažšia, než sa na prvý pohľad zdá, a Lorraine musí spojiť sily s druhou tajnou spojkou Percivalom, aby svoju misiu úspešne dokončila. Snímka zavíta do slovenských kín 3. augusta.

Čiara

Slovenský film rozprúdi augustový program (Foto: continental-film.sk)
Slovenský film rozprúdi augustový program (Foto: continental-film.sk)

Nová slovenská snímka zobrazuje príbeh zo slovensko-ukrajinských hraníc. Adam Krajňák je starostlivý otec rodiny a zároveň vodca kriminálnej skupiny pašujúcej cigarety z Ukrajiny. Úspešne zvláda aj jedno, aj druhé, no oba životy sa skomplikujú po vstupe Slovenska do Schengenu, s čím je spojené aj prísnejšie stráženie slovensko-ukrajinských hraníc. Ak chce Adam vo svojom biznise aj naďalej pokračovať, nebude stačiť prekračovať len tie štátne hranice. Dlho očakávaný thriller Petra Bebjaka dorazí do kín 3. augusta.

Annabelle 2: Stvorenie zla

Pokračovanie úspešného hororu sa po troch rokoch chystá do kín. Výrobca bábik sa so svojou ženou stále zmieruje so smrťou svojej dcéry. Pár rokov po tejto tragédii príjmu do svojho domu rádovú sestru a niekoľko dievčat zo sirotinca. Avšak Annabelle, démonická bábika, na nich zameria svoju pozornosť a rozpúta tak boj o prežitie. V kinách už 10. augusta.

Emoji Film

Príbeh o emotikonoch zavedie diváka do mestečka Textopolis, ktoré sa nachádza v chatovacej aplikácii. Obývajú ho smajlíci, ktorí majú jediný cieľ: čo najlepšie poslúžiť majiteľom telefónov pri konverzácii. Smajlík Gene sa však od ostatných líši tým, že sa narodil s veľkým množstvom emócií, čo mu značne komplikuje život. S pomocou ďalších dvoch smajlíkov sa vydá na cestu po ostatných aplikáciách, aby objavil kód, ktorý by ho spravil normálnym. Celý telefón je však v ohrození, a či bude zachránený, záleží len na tejto putujúcej trojici. Film dorazí na slovenské plátna 10. augusta.

Na doraz

Kolotoč desivých udalostí sa roztočí, keď Karla počas telefonátu pozoruje, ako jej šesťročného syna Frankieho unášajú dvaja cudzinci. Karla je odkázaná sama na seba a vlastnými silami musí svojho syna zachrániť. Na tejto nebezpečnej ceste sa môže spoliehať len na svoje vlastné znalosti a inštinkty. Ako jej cesta skončí? To sa ukáže 17. augusta.

Zabijakov osobný strážca

Tešte sa na množstvo akcie a zároveň humoru (Foto: forumfilm.sk)
Tešte sa na množstvo akcie a zároveň humoru (Foto: forumfilm.sk)

Bodyguard Michael dostane novú úlohu – ochrániť svojho úhlavného nepriateľa Dariusa, jedného z najznámejších zločincov. Z toho sa stal kľúčový svedok v dôležitom prípade a Michael sa musí postarať o to, aby sa jeho sok dostal bez ujmy z Londýna do Haagu. Cestu im však komplikujú mnohí nepriatelia, ktorým by mohlo Dariusovo svedčenie poškodiť. Cestu im tiež komplikuje Dariusova žena, ktorá pôsobí v rovnakej brandži ako jej manžel. Pred Michaelom a Dariusom je šialená cesta, ktorú si môžete vychutnať 17. augusta.

Barry Seal: Nebeský gauner

Barryho začína nudiť práca pilota vo vnútroštátnej preprave, a tak s radosťou prikývne na ponuku agenta CIA na pilotovanie špionážneho lietadla. Jeho prácou je monitorovať základne kolumbijských drogových kartelov. Táto práca mu otvára dvere k pašovaniu drog do štátov a zároveň k ďalšej práci, ktorou je donášanie pre DEA. Barry je úzko prepojený so všetkými stranami, vďaka čomu sa definitívne zbavil nudy a prišiel si na veľký balík peňazí. No táto idylka nemôže trvať večne. Snímka dorazí do kín 24. augusta.

Temná veža

Ďalšia kniha Stephena Kinga sa dočkala sfilmovania (Foto: itafilm.sk)
Ďalšia kniha Stephena Kinga sa dočkala sfilmovania (Foto: itafilm.sk)

Ďalšia z kníh Stephena Kinga sa dočkala svojej filmovej podoby. Do slovenských kín dorazí sci-fi western, v ktorom sa pištoľník Roland snaží nájsť bájnu Temnú vežu. Tá má spájať všetky svety dohromady a je základným pilierom celistvosti vesmíru. Nie každý však stojí o jej nájdenie. Rolandov nepriateľ, ktorý je známy ako Muž v čiernom, sa tiež snaží nájsť vežu, avšak s cieľom zničiť ju. Kto sa k nej dostane prvý? To sa ukáže 24. augusta.

Veľká oriešková lúpež 2

Ďalší animák, ktorý vás v auguste poteší. Veveričiak Surly spolu so svojimi priateľmi zistí, že starosta mesta má v pláne zničiť ich domov, prírodný park, a namiesto neho vybudovať zábavný park. Buldozéry sa pustia do ich domovov, no Surly so svojimi kamošmi nemá v pláne sa vzdať. Spoločne zosnujú plán na získanie svojho domova. V kinách 24. augusta.

Po strništi bos

Najnovší film Jana Svěráka svojím príbehom nadväzuje na filmy Kolja, Obecná škola a Vratné lahve. Dej filmu je zasadený do vojnového Protektorátu. Osemročný Eda Souček sa musí s celou svojou rodinou odsťahovať z Prahy na vidiek kvôli tomu, že jeho otec odmietol poslušnosť okupantom Čiech. V novom prostredí sa zoznámi s partiou detí, ktoré sú však úplne odlišné od jeho mestských kamarátov. V novom prostredí sa musí učiť novým pravidlám, spôsobom a musí preukázať svoju odvahu, aby zapadol a všetko zvládol. Snímka dorazí do kín 24. augusta.

Logan Lucky: Miliónová lúpež

Úspešný režisér Steven Soderbergh prináša ďalší kúsok zo svojej tvorby, tentoraz akčnú komédiu. Dvojica bratov stavbárov je už unudená zo svojej práce. Chcú sa tejto práce čo najskôr zbaviť a náhle sa im naskytne skvelá príležitosť. V Severnej Karolíne sa konajú preteky NASCAR, počas ktorej sa bratia rozhodnú s pomocou notorického kriminálnika Banga spáchať lúpež. Či im ich plán vyjde, sa ukáže 31. augusta.

Terminátor 2: Deň zúčtovania 3D

Terminátor sa vracia v 3D (Foto: kinobox.cz)
Terminátor sa vracia v 3D (Foto: kinobox.cz)

Nepocestujete v čase, aby ste si pozreli dnes už klasiku medzi sci-fi filmami. Tá dostala svoju 3D podobu a príbeh Johna Connora a jeho matky Sarah tak uvidíte v novom rozmere. John Connor a jeho matka Sarah sú obaja na úteku a pod ochranou kyborgom poslaným z budúcnosti na zaistenie Johnovho prežitia a s jeho pomocou sa pokúsia zničiť Skynet, spoločnosť, ktorej výtvory v budúcnosti takmer vyhladia ľudstvo. Epický akčný zážitok si v 3D podobe užijete 31. augusta.

Tulipánová horúčka

Pre Cornelia nebola v 17. storočí najväčšou cennosťou cibuľka exotickej kvetiny, ktorá dokázala svojmu majiteľovi zabezpečiť desaťnásobok priemernej mzdy. Nepodľahol ako mnohí „tulipánovej horúčke“, ale svoje šťastie našiel vo svadbe s mladou Sophiou. Aby si jej krásu mohol zvečniť, objednal si na to profesionálneho maliara. Ten mladej Sofii počaroval a zakázaná láska bola na svete. Bolo však potrebné schovať to pred svetom, na čo im poslúžili stále väčšie lži a podvody. Aby mohli zostať spolu, potrebovali získať malú cibuľku a zabezpečiť si tak dostatočný obnos peňazí. Romantická dráma dorazí na slovenské plátna 31. augusta.

Hurvínek a kúzelné múzeum

Všetkým dobre známy Hurvínek prichádza v novom filmovom spracovaní. Pán Spejbl je zamestnaný ako strážca múzea bábok, ktorému hrozí demolácia. Hurvínek je ako vždy nezbedný a neposlušný a podarí sa mu preniknúť do útrob múzea, kde nachádza tajuplný svet, ktorý je pred očami návštevníkov zakrytý a ktorý je zároveň kľúčom k záchrane múzea. Je na Hurvínkovi, či múzeum prežije. Podarí sa mu to? To sa uvidí 31. augusta.

Navštívite CINEMAX aj v auguste? Ak áno, prezradíte redakcii Unipo Pressu, ktorý film je váš augustový favorit? 😉 

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *