Kultúra

5 knižných tipov na leto

Dobrá kniha dokáže spríjemníť leto (Foto: pixabay.com)

Leto prináša možnosť tráviť viac času na zaujímavých a obľúbených miestach s blízkymi ľuďmi. Toto obdobie je tiež ako stvorené na to, aby ste siahli po nejakej knižke a dobre si pritom oddýchli. Článok ti prináša 5 tipov na knihy, ktoré môžu obohatiť tvoje voľné dni.

Káva od Feliniho

Filan je známa firma. Ak máš rád cestopisy, tak je to povinné čítanie. Ak ani nie alebo si to neskúšal, celkom sa to na cesty hodí, tak o tom pouvažuj. Táto kniha sa ale venuje zvlášť objavovaniu zabudnutých zákutí, uličiek a kaviarní v známych mestách, ako Viedeň, Mníchov a Zürich. Dozvieš sa niečo o miestnych špecialitách, ale tiež zaujímavosti z histórie.

Srdcom a mečom

Historická romanca, ktorej názov je iste alúziou na známy román Henryka Sienkiewicza, rozvíja príbeh o uhorskom šľachticovi Ardanovi Balašovi. Ľahko čitateľná, pútavá kniha z pera Jany Pronskej, prešpikovaná intrigami v zaujímavom historickom období, oslovila mnoho čitateľov v Česku i na Slovensku.

medzinárodný úspech kníh je najlepšou reklamou (Foto: amazon.com)
Medzinárodný úspech kníh je najlepšou reklamou (Foto: amazon.com)

Problém troch telies

Čítal si už sci-fi od čínskeho autora? Ťažko si niečo také čo i len predstaviť, no táto prvá kniha zo série Spomienka na Zem sľubuje silný čitateľský zážitok. Hoci dielo Lioua Cch´-Sina je rozsahom široké, vyslúžilo si pozornosť a aktuálne sa na jeho námet natáča film, ktorý ešte tento rok čaká svetová premiéra a má ambíciu stať sa čínskymi Hviezdnymi vojnami.

Konkláve

Konkláve je prvotriednym trilerom autora s úspechmi v tomto žánri, Roberta Harrisa. Dej sa odohráva vo Vatikáne počas voľby pápeža a tento rámec zaručuje veľmi zaujímavé prostredie pre strhujúcu zápletku. Flashbacky z románov Dana Browna sú možné.

Caraval

Unikátny debut Stephanie Garber zažíva veľký úspech. Kniha z jej pera je ľahkým, oddychovým čítaním o hre, ktorá je viac ako hra. Na prelome ilúzie a reality sa odohrávajú hrdinkám knihy rôzne nepríjemné veci, ktoré Scarlett prinútia podujať sa na odvážnu úlohu – zachrániť svoju sestru.

Patrik Čigáš

Roztržitý puntičkár s citom pre nezvyčajné veci. Rozplývam sa v britskom humore, hľadajúc základnú otázku života, vesmíru a vôbec. Často sa venčím na čerstvom vzduchu v pekných pozostatkoch slovenských lesov. No a popritom všetkom píšem, aby som nezabudol čo sa vlastne stalo. Moja pozornosť pritom smeruje hlavne na knihy, vychytávky z internetu a zaujímavé kultúrne podujatia.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *