Lifestyle

Príručka tých najväčších módnych „failov“

Príručka módnych nezmyslov (Foto: pexels.com)

Buď trendy, obleč sa módne, vyzeraj šik! Pohodka. Obrázky z Instagramu fashion blogeriek a celebritných krásavíc posťahované, najnovšie časopisy prelistované a super handry nakúpené. Kde je problém?

Ruku na srdce. Ktorá z vás si ešte nikdy nevyhliadla dokonalý outfit, ktorý bol na internete hit, no z funkčného hľadiska úplný s*it? Je vôbec možné obliecť sa podľa fashion fotografií a ísť tak v bežný deň do školy či do práce? Prečítajte si niekoľko módnych „failov“, nad ktorými sa zastavuje rozum.

Prehliadky nenositeľného

Jedným z najväčších „failov“ v oblasti praktickej módy sú nepochybne módne prehliadky. Ak si aj odmyslíme fakt, že máloktorá smrteľníčka má miery a vzhľad porcelánovej bábiky, modely najnovších kolekcií nevyzerajú ani zďaleka funkčne. Viac ako hotový odev často pripomínajú neladiace a zle zošité kusy nájdených látok. Ďalším z dôvodov, prečo kolekcie z predvádzacích mól patria do kategórie „nenositeľné“, je ich extravagancia. Vykúkajúce prsia, šialené vzory či priúzke strihy sa na každodenné cestovanie vlakom do školy či šprintovanie za deťmi jednoducho nehodia.

Nenositeľné modely (Foto: pexels.com)

Žena z ocele

Ak patríte medzi tie, ktoré v dvadsaťcentimetrových opätkoch behajú po mestských kachličkách a na ihličkách pretancujú pokojne aj celú noc, gratulujem. Ste nepochybne ženy z ocele. Druhú kategóriu tvoria ženy z mäsa a kostí, trpiace pri každom kroku na „vysokej nohe“. Lodičky síce nohy krásne predĺžia a vytvarujú zadok, no pohodlie medzi ich výsady nepatrí. Ktovie, možno fotografie z Instagramu prezrádzajú aj čosi viac. Krásne vysoké opätky a fešanda (takmer vždy) čupiaca alebo sediaca na lavičke. Čaká niekoho? Spadli jej na zem kľúče? A možno už iba nevládze byť z ocele.

Bolia ma nohy (Foto: instagram)
Bolia ma nohy (Foto: Instagram)

Ďalšie ročné obdobie

Zabudnite na to, čo vás kedy o počasí učili. Existencia piateho ročného obdobia je dokázaná! Aj vám idú vyskočiť oči z jamôk, keď zbadáte obrázok ženy oblečenej v hrubom svetri a kabáte a zároveň obutej v sandáloch s bosými nohami? V zime omrzliny a hrozba amputácie prstov, v lete zasa horúčava a spotené pazuchy. Jediným racionálnym vysvetlením ostáva uznanie piateho, tzv. fashion ročného obdobia. Nosiť vtedy môžete čokoľvek, čo spolu vhodne ladí, a zima vás už viac trápiť nemusí. Keď sa ale vo svojich nových „štekličkách“ brodíte snehovou kalamitou, otázkam typu „Je ti teplo, dievčatko?“ sa, pravdepodobne, nevyhnete.

Je mi zima (Foto: instagram)
Je ti teplo, dievčatko? (Foto: Instagram)

Obliekať sa podľa fotografií na internete je zrejme fakt hlúposť. Preto vás prosím, baby, nenechajte sa zmanipulovať lákavými obrázkami štýlových outfitov. Holé nohy či frajersky rozopnuté kabátiky vás napokon dovedú so zápalom do nemocnice. Tak, šup-šup, zakasať to tielko do gatí, obliecť pančušky a čiapku pekne na hlavu 🙂 .

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.

2 komentáre

• Presne tak, obliekať sa čisto podľa časopisov a módnych prehliadok je v drvivej väčšine prípadov nemožné. Čo som bola 3 týždne v lete na dovolenke v New Yorku, tak môžem dosvedčiť, že oblečenie z prehliadok vyzerá samo o sebe čudne (a je ešte k tomu nechutne predražené) a hlavne, keďže ulice v Manhattane sú ešte rozbitejšie a hrboľatejšie ako tie naše, tak všetky ženy nosia balerínky, tenisky,… Ale ani jedna vysoké opätky. ANI JEDNA. Bez ohľadu na kultúru, vkus alebo finančný status. Ešte aj baby z Wall Street majú rady svoje nohy :-D.

• Tak ako hovoriš Julka 🙂 Škoda len, že si niektoré baby myslia, ako sú holé nohy v zime vecou módneho vkusu. Veď čo tam po zdraví.