Spravodajstvo

Kde sa dvaja bijú, vyhrá Mikuláš

Do aktivít sa mohli zapojiť aj deti z hľadiska, ktoré chytili loptičku (Foto: Sonja Tokárová)

Prešla už hodná chvíľa od tohto priateľského východniarskeho derby, ale ja som sa rozhodla vám ho aj tak priblížiť. Vráťte sa spolu so mnou na prešovský hokejový štadión a prežite znova radosť z príchodu Mikuláša pri benefičnom zápase medzi hokejovým mužstvom študentov z Prešova a študentov z Košíc.

Hlavnou myšlienkou tohto stretnutia nebolo vydobyť si víťazstvo, ale pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Dopomôcť ste mohli dobrovoľným vstupným a zákuskami, o ktoré sa postaral Inštitút edukológie a sociálnej práce Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity.

Pri vstupe nás vítajú z jednej strany pomocníci Mikuláša so sladkým prekvapením pre deti a z druhej usmievaví dobrovoľníci s koláčmi, ktoré boli naozaj skvelé.

Dobrovoľné vstupné vyberala skupina čertov a anjela (Foto: Sonja Tokárová)
Dobrovoľné vstupné vyberala skupina čertov a anjela
(Foto: Sonja Tokárová)
Pri vchode sme sa mohli občerstviť cukrovinkami (Foto: Sonja Tokárová)
Pri vchode sme sa mohli občerstviť cukrovinkami

O niekoľko minút neskôr vhadzuje puk na ľad Mikuláš spolu s Rastislavom Staňom a Martinom Štrbákom. Rasťo s Martinom sú známi najmä vďaka víťazstvu na majstrovstvách sveta v Göteborgu v roku 2002. Výber práve týchto dvoch reprezentantov asi nebol náhodný, keďže obidvaja pochádzajú z východu – Martin z Prešova a Rasťo z Košíc.

Mikuláš symbolicky položil puk v úvode stretnutia (Foto: Sonja Tokárová)
Mikuláš symbolicky položil puk v úvode stretnutia

Aký by však bol Mikuláš bez detí? Na tribúne a hlavne na ľade sa objavovali deti, konkrétne prípravkári hokejového klubu Prešov Penguins, ktorí dopomáhali domácim, ale aj Košičanom k zisku gólov. Pod vedením Adama Krivdu a Martina Baláža niekoľkokrát predviedli, čomu sa naučili počas svojich príprav. Samozrejme, že na to neboli sami a napríklad v štafetovom korčuľovaní s nimi súperili ich starší spoluhráči z oboch tímov. Tiež si mohli chytiť svojho Mikuláša a ten ich potom obdaroval sladkou odmenou.

Hra s názvom "chyť si svojho Mikuláša" (Foto: Sonja Tokárová)
Hra s názvom „chyť si svojho Mikuláša“

Medzi tretinami na divákov čakala súťaž. Mikuláš rozhádzal medzi prvou a druhou tretinou po tribúne 4 tenisové loptičky a tí, ktorí ju chytili, si zahrali hru o skvelé ceny. Jednu som chytila aj ja, ale darovala som ju dievčatku, ktoré sedelo neďaleko. Medzi druhou a treťou tretinou potom súťažili v strieľaní. Kto strelil puk najbližšie ku kužeľu, získal prvú cenu. Poukážku na požičanie svadobnej výzdoby, ktorú však vyhral mladý pán. Nadšenie z tejto výhry z neho veľmi nesršalo, napriek tomu mu gratulujeme k tejto výhre a aj ostatným.

Zápas bol nakoniec pre našich Bojovníkov po samostatných nájazdoch úspešnejší a posledný zápas tohto roka zakončili výsledkom 11 : 10.

Všetky vyzbierané peniaze poputujú Súkromnej základnej škole s materskou školou na Vodárenskej ulici v Prešove pre deti s autizmom.

Článok vznikol v spolupráci so Sonjou Tokárovou.