Lifestyle

TO JE ŽIVOT, NAPÍSALA #1: Trendy zo sveta internetových „labutí“

Moderných spôsobov skrášlenia existuje veľa. Jedným z nich je tzv. grannyhair style (Foto: stayglam.com)

Urobiť si dokonalý make-up nie je vôbec jednoduché. To by mi potvrdila asi nejedna žena, ktorá pred zrkadlom trávi hodiny. My, ženy, sme ochotné ráno vstať aj o hodinu skôr preto, aby sme sa stihli pred návštevou školy či práce dostatočne upraviť a nalíčiť. Deň s pokazeným make-upom je rozhodne zlý deň. Okrem toho, vitajte pri premiére novej rubriky To je život, napísala. 🙂

V čase, keď nás internet zahlcuje kadejakými návodmi na správne nanášanie korektorov či na jednoduché zväčšenie pier, sme už akosi pozabudli na to, čo nás robí skutočne krásnymi – na prirodzenosť. Práve prirodzenosť spôsobuje, že každá žena je vo svojej podstate jedinečná a svojská. Či už má pehy, väčší nos alebo úzke pery.

Teraz si priblížime najnovšie trendy v oblasti vizáže, ktoré momentálne „letia“ a poradíme vám zopár jednoduchých tipov, ako sa len tak neviesť na vlne mainstreamovej tvorby. Je potom na vás, ktorou cestou sa vydáte.

Zahrajme sa na kačičku

Pomôcka na zväčšenie pier Fulllips (Foto: parisberlin.se)

Ak ste kdesi počuli, že dievča bolo krásne a vznešené ako labuť, bola to určite len rozprávka. Dnes už totiž labuť prevalcovala komerčná kačka. Nie je síce vznešená, ale zato má poriadny zobák. Svoje „zobáčiky“ pravidelne na obdiv vystavujú aj dievčatá na internete, ktoré prepadli novej skrášľovacej pomôcke zvanej Fullips. Tento bláznivý ošiaľ spustila modelka a hviezda reality showKylie Jenner, ktorá si vložila pery do vrchnej časti fľaše a následne z nej vysala vzduch (niekoľkokrát). Výsledkom boli veľké a plné pery. Bez injekcií, chirurgických zákrokov, a to v priebehu len pár minút. Trend, ktorý uchvátil už milióny žien po celom svete, spôsobil masovú produkciu Fullips – malá plastová pomôcka v rôznych farbách a veľkostiach (Large Round, Medium Oval, Small Oval), ktorá z vás urobí zaručenú kačičku. Cena za tento „zväčšovač“ sa pohybuje na oficiálnej stránke v prepočte okolo 14 eur. My však musíme podotknúť, že vaše pery budú síce načas pôsobiť objemnejšie, no zároveň budú bolestivé a podliate krvou.

Tip: Pre efekt väčších pier stačí, ak si ich pred líčením najskôr zľahka prepudrujete, potom použijete rúž v svetlých odtieňoch, na ktorý na záver nanesiete trblietavý lesk.

Korekcia prirodzenosti

Face contouring (Foto: wordpress.com)

Kto tvrdí, že líčenie nemôže byť vedou, ten ešte nepočul o novej vychytávke v oblasti vizáže, teda o tzv. face contouringu. Ide o paletku, ktorá obsahuje korektory rôznych odtieňov farby pleti. Tie sa následne nanášajú na tvár v starostlivých krokoch, ktoré žene zaručia dokonalú premenu (takú dokonalú, že ju ani vlastná mater nespozná). Pred aplikáciou je potrebné poznať svoj typ tváre (okrúhla, oválna, obdĺžniková, podlhovastá,…), aby ste vedeli, ktoré jej časti chcete zoštíhliť, zvýrazniť alebo potlačiť. Ak ste teda ochotné obetovať prinajmenšom pol dňa sedením pred zrkadlom, môžete pomocou face contouringu dosiahnuť napríklad užšiu tvár, menší nos či žiarivejší pohľad. Robí to tak nejedna celebrita. Cena takejto paletky sa pohybuje, v závislosti od značky, okolo 8 až 15 eur. Korektory síce tvár rozžiaria, no pozor si treba dávať najmä v letných horúčavách. V blízkosti vody buďte takisto vždy v pozore, aby ste „nestratili tvár“. Treba však dodať, že ak sa budete mužovi prezentovať takto, nezabudnite vstať skoro ráno, aby ste stihli zdrhnúť ešte predtým, než vstane.

Tip: Existuje aj jednoduchší a najmä lacnejší spôsob. Technika zvaná strobing dodá pleti prirodzený lesk a pomocou trošky „rozjasňovača“ na špičke nosa, brady či lícnych kostiach budete pôsobiť mladistvo a upravene (aj bez hrubej omietky 🙂 ).

Striebro vo vlasoch

Módnym ošiaľom, ktorý k nám dorazil už v minulom roku, je tzv.GrannyHair Style. „Babičkine sivé vlasy“ sa začali objavovať na mladých ženách z Instagramu prvotne pre údajné vyjadrenie lásky a vďačnosti ich starým mamám. Rýchlo sa to však zvrtlo na trend, ktorý už okrem sivej s babičkou nemá nič spoločné. Striebro vo vlasoch pôsobí na mužov priam odstrašujúco a predavačky v obchodoch s alkoholom to tiež môže zmiasť. Problémom sú tmavé až čierne vlasy, ktoré tento odtieň len ťažko dosiahnu. V každom prípade, technika farbenia vlasov na štýl starej babky vašim vlasom z hľadiska kvality a zdravosti neprispeje. Čo tak počkať si na vlastné šediny?

Tip: Ak ste už pre tento odtieň vlasov rozhodnuté, zverte sa radšej do rúk odborníkov, aby ste namiesto sivej neboli napríklad plesnivo modré.

Či už budú v móde špicaté obočia, ružové vlasy alebo nebodaj líčka ako z Mrázika, pamätajte na jedno.Nie každému pristane všetko. Pozrite sa preto na seba v danej „módnej vychytávke“ kritickým okom alebo sa opýtajte kamošky, čo si o nej myslí ona. To isté platí aj o oblečení či doplnkoch. Pretože tá štyridsaťkilová modelka s krásnou tváričkou a statočnými „štvorkami“, ktorá je navyše po úprave retušou, bude v plavkách s mašličkou na zadku vyzerať pravdepodobne inak ako vy. Odporúčame teda sledovať aktuálne trendy, no s mierou a nadhľadom. Najlepšie a najjednoduchšie je predsa len ostať prirodzenými. To je totiž to, čo nás robí výnimočnými a čo nás odlišuje od druhých žien. Niečo podobné sa spieva aj v piesni Dominiky Mirgovej – Labuť. Až na to, že ona sa tým volaním bielych labutí aj tak nechala zviesť (asi preto, aby „išla hore“). 🙂

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.