Lifestyle

TO JE ŽIVOT, NAPÍSALA #6: Si na hlavu?

So šiltovkou a s "úsmevom" na perách (Foto: Edita Hilgartová)

Ženy nosia v hlave kadečo, no v tom, čo si dajú na hlavu, sú ešte stále dosť konzervatívne. Vstanem, vlasy zapnem do gumičky, to, čo vytŕča, uhladím rukou, prípadne zafixujem sponkami a hotovo. Priznajme si, že takto vyzerá bežné ráno mnohých z nás. Pritom už aj malá ozdoba na hlave dokáže oživiť inak obyčajný outfit.

Či je vonku zima, alebo teplo, či idete do školy, alebo do divadla, existuje veľa rôznych druhov doplnkov a pokrývok, ktoré vás urobia neprehliadnuteľnou. Ak ste pripravené stať sa skutočnou femme fatale, ktorá dokáže zaujať, očariť a zanechať dojem, nebojte sa zaexperimentovať. V rubrike To je život, napísala sa tentoraz spolu pozrieme na viacero alternatív, ako možno ozvláštniť svoju „korunu krásy“, a v závere pridám aj zopár uletených tipov len pre odvážne.

Stupeň extravagancie číslo 1:

Šilt spredu aj zozadu – Ak patríte k tým menej odvážnym, vsaďte radšej na klasiku v podobe pohodlnej šiltovky. K športovému looku je ako stvorená a jej pestré variácie sa dajú jednoducho obmieňať. V prípade, že vás „vychovala ulica“, otočte ju šiltom dozadu a outfit bude zaručene cool.

Teplá a štýlová – Keďže je vedecky dokázané, že väčšina tepla uniká z hlavy, čiapka v zime je priam nevyhnutná. Okrem funkčnosti môže byť aj módnym doplnkom. Stačí zvoliť originálny kúsok, s ktorým vyniknete. Brmbolce, nápisy, kamienky či zvieratká. Fantázii sa predsa medze nekladú.

Ako mačíčka (Foto: Simona Lazorová)

Stupeň extravagancie číslo 2:

Záhrada vo vlasoch – Vychytávkou minulého leta sa stali rôznorodé kvetinové čelenky. Ani tento rok to nebude inak, a kvety by preto nemali chýbať vo vlasoch žiadnej mladej „hipisáčky“, ktorá túži nosiť prírodu všade so sebou.

Pod klobúkom býva najväčšia tma – Záhadná žena ukrytá pod vlnami klobúka je hotová femme fatale. Muži ju chcú vidieť a chcú ju mať. Slamený na leto, látkový na jeseň či kovbojský na farmu. Klobúk bude proste vždy in.

Šatky robia človeka – Už dávno sa nenosia len na krku, aby sme neprechladli. Šatky vo vlasoch akejkoľvek farby „zasvietia“ a dodajú celému looku retro šmrnc. Ak chcete mať rýchly a dobre vyzerajúci účes, zvoľte čelenku z látky a drôtika, ktorá vyzerá ako šatka, a pritom dobre drží.

Šatka ako retro doplnok (Foto: Romana Valenčáková)
Lesná víla na chodbách školy (Foto: Romana Valenčáková)
Klobúková femme fatale (Foto: Edita Hilgartová)

Stupeň extravagancie číslo 3:

Pozor! Tieto kúsky nie sú pre každého. Vyžadujú si dávku odvahy a odhodlanie zniesť pichľavé pohľady druhých. Tam, kde slová nestačia, sa treba radšej presvedčiť na vlastné oči. Bez komentára. 😀

(Foto: Simona Lazorová)
(Foto: Romana Valenčáková)

Neodporúčam!

Vyzývam všetky ženy, aby zabudli na tie príšerné umelé príčesky, ktoré zaplavili internetové obchody. „Stopercentné ruské panenské“ vlasy z aliexpressu za päť eur nebudú nikdy vyzerať prirodzene. Plus ten trapas, keď sa vám to odopne na verejnosti, je na nezaplatenie.

Dnes už platí, že nosiť sa dá čokoľvek. Stačí, že to nosiť dokážete a že to na sebe viete „predať“. Netreba sa báť výziev. Maximálne sa na vás niekto (väčšinou závistlivo) pozrie a spýta sa: Si na hlavu?

P.S.: Na záver jeden „trefný citát: „Dúfam, že nech už odišli moje sponky a gumičky kamkoľvek, sú šťastné.“ (Feminity)

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.