Kultúra Nezaradené

Zapoj sa a súťaž o dva voľné vstupy

Zisti, akú spojitosť s Prešovom majú hostia talk show (Foto: Hugo Činčala)

Blíži sa ďalšia talk show z mesta Prešov a my ti opäť prinášame súťaž o lístky pre teba a tvojho kamoša či kamošku. V pondelok 26. marca sa v klube Encore o 20.00 stretnú traja zaujímaví hostia. Ako sa môžeš zapojiť do súťaže a koho môžeš vidieť, si prečítaš nižšie.

Kto budú hostia?

Jedným z hostí bude Júlia Rázusová, ktorá je umeleckou riaditeľkou a zakladateľkou Prešovského národného divadla (PND). Jeho založenie ocenila aj slovenská divadelná kritika nomináciou na cenu DOSKY v kategórii Objav sezóny 2014. Absolvovala štúdium na Prešovskej univerzite v odbore estetika a slovenský jazyk a literatúra a tiež na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, odbor divadelná réžia a dramaturgia. Už počas školy režírovala inscenácie v niektorých profesionálnych divadlách na Slovensku. Zúčastnila sa pobytu v Londýne, ktorý bol zameraný na fyzické divadlo.

Jej inscenácie sa dostali aj na medzinárodné divadelné festivaly (Foto: Júlia Rázusová Google +)
Jej inscenácie sa dostali aj na medzinárodné divadelné festivaly (Foto: Google + Júlia Rázusová)

Ďalším hosťom bude Tomáš Lasky Šedivý, spevák z bratislavskej kapely Para. Kapela známa svojimi hitmi Abstinent alebo Otec má na konte už šesť albumov a dve DVD. Spolupracovali so skupinou AMO, speváčkou Janou Kirschner a Sendreiovcami.

Kapela a scéne pôsobí už okolo 20 rokov (Foto: FB Tomáš Šedivý)
Kapela na scéne pôsobí už okolo 20 rokov (Foto: FB Tomáš Šedivý)

Rímskokatolícky kňaz Peter Gombita už dlho pomáha ľuďom bez domova. Je riaditeľom neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, kde ponúka útočisko ľuďom v krajnej núdzi. Venuje sa aj behom na dlhé trate. Za mesiac a pol prebehol úplne sám 1 500 kilometrov a dostal sa až na Námestie sv. Petra vo Vatikáne. Tento beh zopakoval aj v roku 2017. Získal ocenenie Košičan roka 2016.

Na odovzdávaní ocenenia Košičan roka 2016 (Foto: FB Peter Gombita)

Ako sa môžem zapojiť do súťaže?

• choď na facebookovú stránku Unipo Pressu
  • daj LIKE na tento článok
  • do komentára pod článok označ kamoša, ktorý pôjde s tebou
  • žrebujeme v nedeľu 25. marca
  • výhercu oznámime v komentároch
  • výherca bude zapísaný na guest liste pri vstupe a lístky bude mať na svoje meno

Držíme ti palce! 🙂

Nezabudni sa pozrieť aj na novú webovú stránku Talk show Prešov, kde si môžeš pozrieť všetky záznamy z podujatí, vidieť ich novinky a rezervovať si miesto na sedenie.

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.