Kultúra

Aké filmové premiéry môžeme očakávať v polovici mája?

(Foto: freepik.com)

Pre filmových fanúšikov opäť prinášame prehľad najnovších premiér na veľkoplošných obrazovkách. Tento týždeň bude v ponuke päť nových filmov z rôznych žánrov. Od romantickej drámy, hororu, životopisného filmu, dokumentu až po komédiu.

(Foto: cine-max.sk)
ZAKÁZANÁ TÚŽBA

Poľská dráma režiséra Tomasza Mandesa nám predstaví príbeh tajnej lásky medzi mladým mužom a staršou ženou. Talian Marks, pracujúci v Poľsku, začne vzťah s Oľgou, ktorá je o 15 rokov staršia a zároveň má dospelú dcéru. Jeho pôvodným zámerom je zmanipulovať ju, aby mu pomohla so súdnym prípadom jeho najlepšieho kamaráta. Postupom času z toho vznikne viac ako fyzická príťažlivosť. Situácia sa ešte viac skomplikuje, keď Oľga zistí, že Marksovou súčasnou priateľkou je Maja, jej dcéra.

(Foto: cine-max.sk)

CUDZINCI: KAPITOLA 1

V rámci štvrtkovej ponuky sa diváci môžu tešiť aj na horor s názvom Cudzinci: kapitola 1. Film otvára dvere do sveta tajomstva a nebezpečenstva. Mladému páru sa pokazí auto v opustenom a strašidelnom malom meste, potom, čo sa ocitnú v beznádeji strávia noc v odľahlej chatke. Ich nočný pobyt sa však zvrhne v úplný chaos, keď ich začnú terorizovať traja maskovaní cudzinci, ktorí na nich zaútočia bez zjavného motívu. Film THE STRANGERS: KAPITOLA 1 je prvým dielom z hororovej série, ktorá prichádza na obrazovky so sľubom priniesť divákom ešte viac napätia a strachu.

(Foto: cine-max.sk)
BACK TO BLACK

Životopisný film BACK TO BLACK oslavuje jednu z najikonickejších hudobných hviezd 21. storočia a rozpráva mimoriadny príbeh mladej ženy, ktorá sa ocitne na pokraji zúfalstva a bezradnosti. Film nás zavedie do ulíc Camdenu, ktoré Amy Winehouse nazývala svojím domovom. Zachytáva boj s celosvetovou slávou a tragickou stratou. BACK TO BLACK zobrazuje jej umenie, dôvtip, čestnosť a zároveň sa venuje aj jej snahám prekonať závislosť. Je to neobyčajný pohľad na moderné hviezdy a silná pocta talentu, ktorý sa objaví raz za generáciu.

(Foto: cine-max.sk)
NÁROD VEĽRÝB

Nezvyčajne vo štvrtok sa diváci môžu tešiť aj na dokument. Tento film nadväzuje na tradičné snímky o prírode a sústredí sa na fascinujúci svet veľrýb, ktoré obývajú odľahlé pobrežia a existujú na našej planéte od jej samotného začiatku. V priebehu filmu odhalíme ich príbeh a boj o zachovanie týchto ohromných tvorov, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu v ekosystémoch svetových oceánov. Inšpirovaný bestsellerom Heathcota Williama, film Národ veľrýb nás zavedie na nezabudnuteľnú cestu do neprebádaných území a do spoločnosti veľrýb, ktoré majú pozoruhodné schopnosti.

(Foto: cine-max.sk)
ŤAŽKÝ ROK

Albert a Bruno sú v hlbokých finančných problémoch, žijúci zo dňa na deň. Ich životy sú ovplyvnené osobnými problémami a každodennou snahou o prežitie. Počas cesty plnej neočakávaných udalostí sa stretávajú s mladými aktivistami, ktorí bojujú za klimatickú spravodlivosť a ekologickú zodpovednosť. Aj keď Albert a Bruno viac preferujú pivo a bezstarostné chvíle než diskusie o ideológiách, postupne sa zapájajú do hnutia, či už z vlastného presvedčenia alebo zo snahy využiť každú príležitosť na zlepšenie svojej situácie. Ťažký rok nás zavedie do sveta kontrastov a paradoxov súčasnosti, kde sa stretávame s bohatstvom a chudobou, nadmernou spotrebou a ekologickou zodpovednosťou.

Tomáš Trembulák

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *