Kultúra

Nové premiéry v CINEMAXe: Od baletu až po animované dobrodružstvo

(Foto: freepik.com)

Prinášame vám súhrn nových premiér na tento týždeň v slovenskej sieti kín. Fanúšikovia baletu, akčného sci-fi, hororového trileru alebo animovaných filmov si prídu na svoje. Streda bude patriť Kráľovskému baletu. Vo štvrtok si môžete vychutnať pokračovanie zo série MAD MAX, hororový triler Háveď a animovaný film Fantastická trojka.

(Foto: cine-max.sk)

KRÁĽOVSKÝ BALET: LABUTIE JAZERO

Labutie jazero prináša na veľké plátno jedno z najobľúbenejších diel klasického baletu. Tento ikonický príbeh lásky, zrady a vykúpenia ožije v podaní Kráľovského baletu s hudbou Piotra Iľjiča Čajkovského a choreografiou, ktorá zachytáva eleganciu a vášeň tohto umeleckého diela. Príbeh sa sústreďuje na princa Siegfrieda, ten sa počas lovu v lese stretne s nádhernou labuťou, ktorá sa premení na krásnu dievčinu Odettu. Táto čarovná premena je výsledkom kliatby zlého čarodejníka Rothbarta. Princ Siegfried a Odetta sa do seba zamilujú, ale ich láska čelí mnohým prekážkam.

(Foto: cine-max.sk)

FURIOSA: MAD MAX SÁGA

FURIOSA: MAD MAX SÁGA je očakávaný akčný film, ktorý sa vracia do post-apokalyptického sveta Mad Maxa. Film sa odohráva 15 až 20 rokov pred udalosťami Mad Max: Fury Road. Tentoraz sledujeme príbeh mladej Furiosy, ktorú stvárňuje Anya Taylor-Joy, a jej cestu z otroctva k hrdinstvu. Snímka odhaľuje minulosť tejto ikonickej postavy a jej boj o prežitie v nemilosrdnom svete, ktorý je plný násilia a chaosu. Vizuálna akcia a intenzívny dej prinášajú nový rozmer do legendárnej série. Jednu z hlavných postáv stvárňuje hviezdny austrálsky herec Chris Hemsworth.

 

(Foto: cine-max.sk)

HÁVEĎ

Hororový film z americko-francúzskej produkcie nás zavedie do sveta malých, ale smrteľne nebezpečných tvorov. Kaleb, vášnivý milovník exotických zvierat, prinesie domov jedovatého pavúka, avšak ten mu unikne a rozšíri svoj druh po celej budove. Keď sú obyvatelia bytovky umiestnení do karantény, tak sa začína boj o prežitie s armádou smrtiacich, rýchlo sa rozmnožujúcich pavúkov. Situácia sa pomaly zhoršuje, keď veľkosť pavúkov sa neustále zväčšuje.

 

(Foto: cine-max.sk)

FANTASTICKÁ TROJKA

Animovaný film Fantastická trojka vtiahne divákov do rozmanitého sveta fantázie a na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu s partiou odvážnych mladých hrdinov. Snímka čerpá inšpiráciu z príbehu o Donovi Quijotovi a predstavuje nám smelého a zasneného Alfonsa Quijota, jeho verného spoločníka Pancha a nebojácnu Victoriu. Keď sa ich pokojné mesto ocitne pod hrozbou ničivých búrok, musia spojiť svoje sily a vydať sa na odvážnu výpravu za záchranou svojho domova. Plný vzrušenia, humoru a emocionálnych momentov, Fantastická trojka je film, ktorý osloví nielen mladých divákov, ale aj tých najnáročnejších fanúšikov.

Tomáš Trembulák

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *