Kultúra

Koniec mája s novými premiérami v CINEMAXe

(Foto: freepik.com)

Posledné májové dni prinesú do CINEMAXu ďalšie premiéry. Vo štvrtok sa môžete tešiť na tri nové filmy na veľkoplošných obrazovkách. Filmové plátna ovládne animované dobrodružstvo, romantická dráma a športové anime.

(Foto: cine-max.sk)

IMAGINÁRNI PRIATELIA

Animované  rodinné dobrodružstvo od scenáristu a režiséra Johna Krasinského nás zavedie do sveta fantázie. Príbeh sleduje 12-ročné dievča menom Bea, ktoré je v ťažkej životnej situácii. Zomrela jej matka a otec je v nemocnici. Keď však jedného dňa ide kúpiť nabíjačku, začne vidieť zvláštne stvorenie. Tieto bytosti, známe ako IF (imaginárni priatelia), sú tie, ktoré ich skutoční priatelia opustili, keď vyrástli. Bea ich začne sledovať a objaví ich čarovný svet. Jednu z hlavných úloh stvárňuje herec Ryan Reynolds.

 

(Foto: cine-max.sk)

DETI TÝCH DRUHÝCH

Deti tých druhých je dojímavá francúzska dráma, ktorá skúma zložité vzťahy a city v neobyčajnej rodinnej dynamike. Hlavná hrdinka, 40-ročná Rachel a jej túžba po vlastnej rodine je čoraz silnejšia, no čas neúprosne tiká. Keď sa zamiluje do Aliho, rozvedeného otca štvorročnej Leily, tak sa snaží nájsť si miesto v ich životoch. Bojuje s výzvou nevlastného rodičovstva a čelí otázkam o láske, identite a rodine. Zblíži sa s Leilou, stará sa o ňu ako o vlastnú dcéru, miluje ju ako vlastnú matku, čo však nie je. Tento film ponúka hlboký pohľad na lásku a obetu a zaujme svojou autenticitou a emotívnym príbehom.

 

(Foto: cine-max.sk)

HAIKYUU!! THE DUMPSTER BATTLE

Po štyroch sezónach sa na veľkoplošné obrazovky dostáva film. HAIKYUU!! THE DUMPSTER BATTLE je vzrušujúce športové anime, ktoré pokračuje v príbehu obľúbenej volejbalovej série Haikyuu!!. Stredná škola Karasuno sa prebojovala cez kvalifikáciu až na hlavný turnaj, ktorý je nabitý silnými tímami. Aj napriek tomu postúpili do tretieho kola, kde ich čaká najväčší rival z Nekoma High. Súčasní členovia tímu Karasuno sa konečne stretávajú s “mačkami” z Nekomy v prvom oficiálnom zápase, až na scéne národného turnaja.  Tento napínavý zápas, plný emócií a volejbalových zvratov, je veľkým vyvrcholením ich doterajšieho úsilia.

Tomáš Trembulák

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *