Iné

Ako využiť umelú inteligenciu na vytvorenie nezabudnuteľného darčeka

Každý mesiac nás čaká nejaká udalosť: či už je to výročie vzťahu s partnerom, Deň matiek alebo narodeniny kamaráta. Je ťažké vymyslieť darček pre niekoho, kto má všetko alebo komu ste už všetko dali. Nedávno som však prišla na jeden zaujímavý nápad na darček a podelím sa s vami.

Nápad na darček spočíva vo vytvorení jedinečného obrazu s vašimi spomienkami. Pomocou umelej inteligencie BING môžete svoje najlepšie spomienky precízne zreplikovať vo forme obrázka. Napríklad: máte spomienku z detstva s rodičmi, jasne si ju pamätáte, ale nezostali vám žiadne obrázky. Môžete ich teda zrekonštruovať v akomkoľvek umeleckom žánri. Pre svoj obraz som si vybral motív Disney Pixar, pretože je najrozpoznateľnejší a vyvoláva asociácie s mojím detstvom. Napríklad tieto obrázky som vytvorila doslova za 5 minút.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na ich vytvorenie postupujte nasledovne:

  1. Prejdite na stránku bing.com.
  2. Zaregistrujte sa tam pomocou svojho konta Microsoft alebo si vytvorte nové konto.
  3. Zadajte promt (dotaz, nápovedu alebo inštrukciu – vstupné údaje, ktoré zadávate pri komunikácii s umelou inteligenciou).

Majte na pamäti, že váš promt by mal byť čo najpresnejší: zapamätajte si vlastnosti svojich blízkych. Možno má vaša matka znamienko nad perou alebo šperk, ktorý je pre ňu jedinečný. Vďaka týmto detailom dodáte svojim obrazom život a budú čo najautentickejšie.

Tu je napríklad môj promt, ktorý môžete použiť ako konštruktér a pridať tam svoje detaily:

disney pixar poster, couple of a girl with straight hair down to her shoulder,black eyes, wearing a red shirt with a guy with dark brown hair and green eyes with a beard and mustache wearing a white and green Hawaiian shirt and light purple shorts. They are photographed on a boat in front of the parliament in Budapest. 3d animation

Dôležité! Promt je najlepšie napísať v angličtine, áno slovenčine rozumie, ale keď som to skúšala, nebolo to také presné ako s angličtinou.

Vo fáze, keď je váš unikátny obrázok hotový, stačí ho vytlačiť vo vhodnom pre vás formáte a vložiť do rámu. Pre kreatívcov môžem ponúknuť využitie služby tlačiarní a urobiť na základe týchto obrázkov tlač na hrnček, magnetku, puzzle alebo aj vankúš. Všetko je v rukách vašej fantázie, využite ju a pošlite našej redakcii fotografie svojich majstrovských diel!

Autorka: Azhar Tolegenova

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *