Fotoreportáže

Ako využiť zlé počasie na roadtrip do Bachledky

Ilustračná fotografia (Foto: Maroš Kmec)

Sychravý piatok predobedom. Rozmýšľame, kam by sme sa mohli vydať na dnešný dobrodružný roadtrip. Naším cieľom je Ždiar, konkrétne Bachledova dolina.

Výzdoba a prostredie hotela Bachledka / ilustračná fotografia (Foto: Maroš Kmec)

Z Prešova do Popradu to máme po diaľnici na dosah ruky, ale naše dobrodružstvo začína v obci Veľká Lomnica, odkiaľ sa vyberáme na sever. Diaľnicu rýchlo vystriedali serpentíny a daždivé počasie len umocňuje jesennú atmosféru, ktorú si vychutnávame z pohodlia nášho auta. Cesty sú síce dobre udržiavané a bez veľkých výmoľov, ale v takomto počasí si vodič nesmie dovoliť oddychovať pri pohľade na scenériu – musí sa sústrediť na riadenie.

Konečne sa dostávame do cieľa. Dážď je stále intenzívnejší a vietor zosilňuje.

Scenéria z fajčiarskej miestnosti v prostredí hotela Bachledka (Foto: Maroš Kmec)

Pohodlie a útočisko nám poskytuje Bachledka, skvelý hotel navrhnutý na mieru akémukoľvek počasiu a nálade. Ceny sú prijateľné aj pre študentov, samozrejme steak z lososa je riadna pálka. V okolí Ždiaru môžete mimo sezóny nájsť niekoľko hotelov s prístupom aj pre tých, ktorí sa neubytujú (to platí takmer pre celé Tatry mimo sezónu). Dokonca aj v piatok, keď býva zvyčajne nával turistov a hostí, nájdete voľné miesta v reštauráciách a wellness centrách.

Neváhajte a využite voľný deň aspoň na oddych pri čaji pod Tatrami.

 

Autor: Maroš Kmec

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *