Kultúra Spravodajstvo

Autorské čítanie túto stredu prelomí muzeálne ticho

(Foto: pexels.com)

Ak ste milovníkmi krásnych veršov a poézia je vašou veľkou srdcovkou, určite si nenechajte ujsť podujatie Poetry Quartet, ktoré sa uskutoční už túto stredu 28. septembra o 17-tej hodine v Krajskom múzeu na Hlavnej ulici v Prešove.

Poetry Quartet v sebe spája autorské čítanie s diskusiou, v ktorej sa predstavia domáci i zahraniční básnici a poetky. Diskutovať sa bude nielen o význame, ale i o problémoch súčasnej poézie.

Druhý ročník Poetry Quartet sa tento rok koná až na troch miestach. Po stredajšom čítaní v prešovskom Krajskom múzeu sa vo štvrtok 29. septembra od 14.30 podujatie presunie na Spišský hrad. V tomto unikátnom historickom prostredí s neobyčajnou atmosférou sa bude nahrávať autorské čítanie z nových rukopisov. Po čítaní sa v ten istý deň od 18.00 bude v Levoči konať diskusia s nórskym dramatikom, prozaikom, básnikom a esejistom Jonom Fossem a jeho slovenskou manželkou Annou, ktorá je zároveň prekladateľkou jeho diel. Na podujatí sa okrem iného predstaví aj autorova nová kniha Eseje.

Ak vás poézia zaujíma natoľko, že sa venujete aj jej písaniu, koncom septembra si Poetry Quartet rozhodne nenechajte ujsť. Okrem zaručenej inšpirácie na vás čaká aj jedinečný umelecký zážitok v krásnej historickej atmosfére.

Na podujatí Poetry Quartet sa predstavia domáci i zahraniční básnici a poetky (Foto: Vertigo - časopis o poézii a básnikoch)
Na podujatí Poetry Quartet sa predstavia domáci i zahraniční básnici a poetky (Foto: Vertigo – časopis o poézii a básnikoch)
Avatar

Lenka Novotná

Som študentkou mediálnych štúdií, milovníčkou hudby, autobiografií a francúzskej kultúry. Okrem toho mám rada vôňu čerstvo upečených domácich koláčikov. Ak ste sa teda práve začítali do článkov na stránke Unipo Press, verte, že najlepšie sa vám bude čítať vtedy, keď si k šálke kávy alebo čaju vychutnáte aj niektorú z mojich sladkých dobrôt. ;)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *