Kultúra

So CINEMAX-om sa nebudete nudiť ani v apríli

Na filmy netreba zabúdať (Foto: pixabay.com)

Čas letí ako voda a apríl sa rýchlo blíži. O tomto mesiaci sa hovorí ako o mesiaci dažďov, čo znamená menej chvíľ na čerstvom vzduchu a viac zavretí niekde vo vnútri. No aj keď sa nebude dať užiť si pobyt vonku, môžete si užiť mnoho skvelých filmov, ktoré CINEMAX v apríli ponúka.

Power Rangers

CINEMAX odštartuje svoj aprílový program dlho očakávanou filmovou adaptáciou rovnomenného seriálu, ktorý sa vo svete teší veľkej obľube. Skupinka piatich znudených stredoškolákov objaví starú vesmírnu loď. Objav v nich prebudí superschopnosti, vďaka ktorým sa z nich stanú Power Rangers – Strážcovia vesmíru. S novou mocou získali aj veľkú zodpovednosť a musia sa postarať o záchranu svojho mestečka, ale aj celého sveta pred inváziou mimozemšťanov. Na ceste za mierom musia prejsť mnohými prekážkami, nielen mimozemskými, ale aj osobnými. Podarí sa im to? Uvidíte v kinách už 6. apríla.

Vo veľkom štýle

Na slovenské plátna dorazí skvelá americká komédia, v ktorej hviezdia Morgan Freeman, Michael Caine a Alan Arkin. Postaršia trojica je zaťažená veľkými účtami a finančnými ťažkosťami a zúfalá situácia ich privedie k zúfalému činu: k vykradnutiu banky. Traja hereckí klasici predvedú okrem svojho nehynúceho talentu aj mnoho zábavných situácií a kvalitného inteligentného humoru v slovenských kinách už 6. apríla.

Chatrč

Úspešná kniha mieri na plátna (Foto: forumfilm.sk)
Úspešná kniha mieri na plátna (Foto: forumfilm.sk)

Kniha Williama P. Younga, ktorá sa pred pár rokmi stala fenoménom, sa dočkala filmového spracovania. Do filmovej podoby ju preniesol režisér Stuart Hazeldine. Sam Worthington sa ujal postavy Macka Phillipsa. Ten prišiel za tragických udalostí o svoju dcéru. Lomcovaný hnevom náhle dostane list, v ktorom ho Boh pozýva na stretnutie. To sa má odohrať na mieste, kde naposledy vydýchla Mackova dcéra. Príbeh plný mnohých podnetných úvah a myšlienok o vzťahu Boha k ľuďom je cestou k Mackovmu zmiereniu sa so stratou a plnému pochopeniu. Film dorazí do slovenských kín 13. apríla.

Rýchlo a zbesilo 8

Legendárna filmová séria prichádza na plátna už s ôsmym pokračovaním. Dominic Toretto zradí svoju rodinu a pridá sa na stranu kyberteroristky Cipher. Torettova rodina je odhodlaná získať Dominica späť a skoncovať s Cipher. Na to je však potrebné, aby pracovali jednotne, a tak sa pozície hlavy rodiny ujme agent Hobbs a proti svojej vôli je nútený prijať do rodiny aj Deckarda Shawa, ktorý bol kedysi úhlavný nepriateľ nielen jeho, ale aj celej rodiny. Ako táto zbesilá jazda dopadne, sa ukáže v kinách 13. apríla.

Špunti na vode

Rodičia Igora a Davida chystajú zlatú svadbu. Na ňu dorazí z Kanady ich bratranec Ondra. Pri spoločnom posedení s ich manželkami v ženách vzplanie hnev, keď uvažujú nad všetkým, čo ich manželia neurobili alebo nevedia urobiť. Na truc sa rozhodnú odísť na dámsku jazdu a deti ponechať napospas mužom. Tí sa však tejto výzvy pevne chopia a rozhodnú sa zobrať deti na dvojdennú plavbu po rieke. Nová česká komédia dorazí do slovenských kín 13. apríla.

Baby šéf

Do kín letí lákavá animovaná komédia. Zoznámite sa v nej s trochu netradičným bábätkom, ktoré chodí v obleku a vždy má pripravené množstvo nemiestnych vtipov. Jeho starší brat Tim nie je s novým prírastkom do rodiny spokojný, keďže mu narúša jeho príjemný život jedináčika. No po chvíli začne mať silné podozrenie, že jeho nový brat je tajný agent. Keďže rodičia na bábätku navonok nevidia nič podozrivé, Tim sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť po tom, o čo malému šéfovi ide. V kinách 20. apríla.

Cuky Luky Film

Kto by ich nepoznal. Cuky a Luky, nerozlučná šialená dvojka, sa dočkali svojho filmu. Cuky je neuznávaná video blogerka, ktorá túži dostať sa na výslnie, zatiaľ čo Luky si užíva pestrý a harmonický život celebrity, až na jednu maličkosť: lásku. Cesta k mužovi sa pred ňou rysuje, avšak kvôli tomu musí spraviť z expertky na trapasy Cuky Miss. Podarí sa jej to a dočkajú sa obe toho, čo im chýba? To sa uvidí 20. apríla.

Stratené mesto Z

Percy Fawcett sa v roku 1906 z poverenia Kráľovskej geografickej spoločnosti vydal spolu so svojím asistentom Henrym Costinom na púť do Amazónie. Na ich ceste sa im podarilo zmapovať mnohé dovtedy neznáme územia Bolívie a s pomocou domorodcov cestovali popri rieke Rio Verde. Na ich ceste však na nich striehli mnohé prekážky v podobe kanibalov, nebezpečných amazonských dažďov a taktiež nedostatku jedla, no odhodlanie sa z nich nevytrácalo. Dobrodružný príbeh dorazí do kín 20. apríla.

Circle

Nazrite do spoločnosti budúcnosti (Foto: bontonfilm.sk)
Nazrite do spoločnosti budúcnosti (Foto: bontonfilm.sk)

The Circle je spoločnosť budúcnosti, v ktorej nie je hlad, vojny a ani choroby. Spoločnosť je takmer dokonalá a svet sa stal rajom. Otec utopickej spoločnosti, stvárnený Tomom Hanksom, považuje za predpoklady šťastnej a spokojnej spoločnosti úplnú otvorenosť všetkých a žiadne tajomstvá. To v konečnom dôsledku znamená sledovanie ľudí. Do firmy nastupuje mladá a ambiciózna žena, ktorú vo filme stvárnila Emma Watson, avšak aj keď začne pracovať na projekte, ktorý má celému svetu priniesť dokonalé šťastie, nie je si istá, či jej nadchádzajúca práca jej privedie radosť alebo skôr hrôzu. V kinách 27. apríla.

Pápež František: Modlite sa za mňa

Životopisná dráma sleduje púť Jorgeho Maria Bergoglia, viac známeho ako pápeža Františka. Mladá španielska novinárka Ana sa s ním po prvýkrát stretla na konkláve v roku 2005. Arcibiskup z Buenos Aires ju uchvátil svojimi názormi, svojou tvrdou prácou a odhodlanosťou, ktorá ho nakoniec doviedla až k pápežskému kreslu. Pohľad na to, ako otec Jorge podporoval chudobných a bezmocných a s akou vytrvalosťou sa staral o ich blaho a o blaho mnohých iných, sa dostane do slovenských kín 27. apríla.

Uteč

Beloška Rose a černoch Chris si spolu príjemne nažívajú a nezaujímajú ich pohoršené reči ostatných na vzťah dvoch rás. Rose privedie Chrisa na víkend k svojim rodičom, ktorí Chrisa veľmi pozitívne prijímajú a jediné, čo im na ňom prekáža, je jeho fajčenie. Psychologička Missy mu dokonca ponúkne, že ho jeho závislosti zbaví. Všetko okolo Chrisa vyzerá dokonale, no znepokojuje ho správanie dvoch Afroameričanov, ktorí sú v jeho blízkosti zamestnaní. Na jeho nespokojnosti pridáva aj ďalší muž čiernej pleti, ktorý prichádza cez víkend na návštevu. Mysteriózny psychologický horor sa dostane na slovenské plátna 27. apríla.

V apríli sa taktiež môžete tešiť na dva hodnotné Artmax filmy.

Viva

Jesus pracuje v nočnom klube v Havane ako kaderník, no jeho ambície sú výrazne vyššie. Túži sa stať celebritou a preraziť. Jeho sny mu však zmarí príchod jeho roky neprítomného otca, bývalého boxera a momentálne alkoholika. Ich životy sú výrazné kontrasty a snímka zobrazuje náhľad do svetov dvoch dokonalých protikladov. Írsko-kubánsku snímku si môžete v CINEMAX-e vychutnať 4. apríla.

Cez kosti mŕtvych

Zavítajte v apríli aj na Artmax filmy (Foto: filmweb.pl)
Zavítajte v apríli aj na Artmax filmy (Foto: filmweb.pl)

Ďalšiu kvalitnú snímku prináša do slovenských kín významná režisérka Agnieszka Holland. Janina Dušejková je učiteľka angličtiny v malej osade na poľsko-českých hraniciach. Tam dôjde k brutálnym vraždám, ktoré navonok nemajú žiadnu príčinu alebo logiku. Nezáujem obyvateľov je pre Janinu poburujúci, a tak nepodlieha ošiaľu okolo loveckej sezóny, ktorá práve prebieha, ale snaží sa prísť na koreň vraždám. Jej pátranie odhaľuje, že navonok nevinná lovecká zábava môže mať s vraždou viac do činenia, než sa zdá. V kinách sa táto snímka premietne 25. apríla.

Na aký film z ponuky CINEMAX-u by ste radi v apríli zavítali? Podeľte sa s vaším výberom s redakciou Unipo Press. 😉 

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *