Lifestyle Rozhovory

Diana Nagyová: Ja som motivácia

(Zdroj: instagram.com/_dytanta_)

„Ak sa vám do niečoho nechce, predstavte si tie pocity, ako vám bude, keď dáte do toho všetku svoju energiu a pustíte sa do konania,“ hovorí Diana Nagyová, fitness trénerka, ktorej život od malička prinášal prekážky, ktoré dennodenne zdoláva sama.

Vždy je usmiata, plná energie a pozitívne naladená. Napriek tomu, že má len 25 rokov, za sebou má toho viac ako väčšina jej rovesníčok. Na sociálnych sieťach sa prezentuje pod pseudonymom „Dytanta“ a zverejňuje svoje rady, každodenný život a ponuku svojich služieb ako masérka, trénerka a fyzioterapeutka. Ako sama hovorí, nemá na nič čas, pretože sa naplno venuje sebe. Začínala úplne od nuly a v súčasnosti sa stáva tvárou viacerých veľkých značiek. „Keď som v osemnástich odišla z domu, musela som sa postaviť na vlastné nohy a začať žiť život tak, ako najlepšie viem,“ hovorí s úsmevom Diana. Cvičenie a pohyb sa stali základným pilierom jej života, pomohli jej dostať sa zo zlých spomienok na detstvo. „Odišla som z domu sama do krízového centra, keďže môj vzťah s mamou nebol, ani nie je najlepší,“ dopĺňa.

Ako si sa dostala k fitness a cvičeniu? Čo ťa k tomu doviedlo?

Popravde ma motivovala jedna zahraničná fitnesska, ktorú som zahliadla na internete. Obdivovala som jej postavu a samozrejme som chcela vyzerať ako ona. Najprv som cvičila doma dva mesiace a neskôr som sa rozhodla s kamarátkou vyskúšať fitness centrum. Bude to už takmer päť rokov, čo sa tomu venujem. Z posilňovne odchádzam šťastná, nabudená dobrou energiou a určite odporúčam každému, aby sa každý deň hýbal a nesedel na zadku. Je ťažké si platiť aj túto položku, keďže bývam sama, ale ako som spomínala, milujem to a určila som si priority.

Spomínala si, že bývaš sama, čo ťa k tomu doviedlo?

Bývam sama od osemnástich. Táto téma je pre mňa veľmi citlivá. Odišla som z domu sama, keďže môj vzťah s mamou nebol, ani nie je najlepší. Po štyroch mesiacoch  som sa vrátila domov, ale pozitívnym smerom to neviedlo, tak som sa rozhodla odisť do krízového centra, kde som bývala rok a pol. Platil sa tam nízky nájom a ja som inú možnosť nemala. Hlavne to nie je všetko, určite tužím mať zdravú rodinu a chcela by som spoznávať svet.

Aké sú tvoje ciele do budúcna?

Chcela by som, aby sa o mojom mene vedelo. Určite by som chcela založiť vlastné biznis-fyziologické centrum. Venovať sa športovcom ohľadom fyzioterapie. Mám aj vlastnú značku oblečenia, ktorá ešte nie je veľmi rozvinutá, takže určite by som na nej chcela zapracovať. Študovala som šesť rokov herectvo, tak by som sa chcela zviditeľniť aj v tomto smere.

(Zdroj: instagram.com/_dytanta_)

Čo by si odporučila mladým ženám, ktoré by chceli začať cvičiť, no nevedia ako začať?

Určite zvoliť si správneho trénera, ak si nie sú isté v cvičení. Radšej si zaplatiť, aby sa naučili správnu techniku cvičenia a dýchania. Ak si náhodou nemôžu dovoliť platiť trénera, inšpirovať sa môžu aj videami na Instagrame, YouTube a podobne. Taktiež si treba zvoliť správneho trénera, lebo nie všetci trénujú tou správnou technikou.

Čo je tvojou najväčšou motiváciou v živote?

JA! Môj život, čím som si v živote prešla, hlavne zlými a nepríjemnými situáciami. To ma posúva vpred. Stále si hovorím, musím len napredovať, nemôžem sa vrátiť naspäť, ale len vpred k lepšiemu.

Ty aj študuješ, akú školu a prečo?

Študovala som šesť rokov herectvo, ako som už spomínala a momentálne o chvíľu končím trojročné nadstavbové štúdium v odbore diplomovaný fyzioterapeut. Áno, úplne iný smer. Ale akonáhle som začala s cvičením, tak ma to nadchlo a začala som prezerať školy a zistila som, že existuje tento odbor, tak som sa rozhodla. Samozrejme, herectvo mi chýba, preto sa vo voľnom čase zúčastňujem na rôznych komparzoch.

Ako si sa vypracovala tam, kde si teraz? Máš veľký počet followerov, rôzne spolupráce.

Popravde, sama. Samozrejme, mám podporu od mojich blízkych, ale keď má niekto odvahu a cieľavedomosť, tak dosiahne všetko, čo si zmyslí. Trénerský kurz mám už pár rokov a som šťastná, že môžem pomáhať ľuďom či už fyzicky, alebo aj psychicky. Trénerstvo nie je len o zdvíhaní ťažkých váh, ale taktiež o motivácii a navedení klienta k pozitívnemu mysleniu.

Hovoríš, že trénuješ, študuješ, robíš masérku. Nemáš túžbu zmeniť to? Zvládaš to?

Nemám veľmi na výber. Musím len vydržať. V júni končím školu aj autoškolu. Verím, že to psychicky zvládnem. Momentálne sú to aj moje najväčšie priority. Ak niečo skončí, budem mať viac času na sebarozvoj.

Spomínala si, že sa občas zúčastňuješ aj na castingoch. Akých?

Áno, nedávno som sa zúčastnila na castingu reality show Farma. Chcela som sa zviditeľniť a vyskúšať si, aký je život na farme. Nakoniec som odišla z castingu a uvedomila si, že to asi nebude nič pre mňa. Jednoducho som sa tam necítila príjemne a komfortne.

Autorka: Klaudia Kašperová

Mediálne štúdiá