Šport

Film o Martinovi Škrtelovi je už v kinách

Film divákom priblíži jeho futbalovú kariéru (Foto: sport.sme.sk)

Športových fanúšikov určite poteší, že sa do kín dostal dlho očakávaný film s názvom Martin Škrtel: Buď, alebo. Premiéra v kinách sa konala vo štvrtok 28. septembra 2023. Počas premiérového víkendu sa Martin Škrtel rozhodol potešiť fanúšikov priamo v kinách. Navštívil kino sálu v Bratislave, Trenčíne, Prešove, Košiciach, Nitre a Banskej Bystrici. Po každej projekcii sa s ním fanúšikovia mohli odfotiť alebo si nechať podpísať dres.

Predtým, ako sa film dostal do kín, sa premietal na trnavskom štadióne.  Film si prišlo vychutnať až tritisíc fanúšikov. Miesto tejto výnimočnej premiéry určite nie je náhodné. Martin Škrtel sa po 17 rokoch vrátil na Slovensko a podpísal zmluvu práve so Spartakom Trnava. Dokonca prekonal klubový rekord a stal sa najstarším klubovým strelcom. Škrtel so Spartakom Trnava vyhral v sezóne 2021/2022 Slovnaft Cup a krátko na to oznámil koniec svojej futbalovej kariéry.

Dlho očakávaný dokumentárny film Martina Škrtela už v kinách (Foto: cinemax.sk)

Režisérom a producentom filmu je Petr Větrovský, ktorý v minulosti natočil podobný film so slovenským športovcom Attilom Véghom. Film o Martinovi Škrtelovi divákom priblíži jeho celú futbalovú kariéru, od malého chlapca z Ráztočna až po kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie. Okrem iného sa Martin Škrtel stal lídrom viacerých európskych mužstiev a je viacnásobný držiteľ ocenenia Futbalista roka. Film síce ponúka unikátny prierez jeho kariérou, ale odhaľuje niečo aj z jeho súkromia. Tešiť sa môžete na autentické zábery, ale aj na rozhovory s legendami Liverpoolu Luisom Suarézom či Stevenom Gerrardom.

Martin Škrtel spolu s režisérom jeho filmu (Foto: futbalsfz.sk)

Simona Čmilová

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *