Šport Spravodajstvo

Štvrté miesto pre prešovských volejbalistov

Michal Ščerba dáva pokyny spoluhráčovi (Foto: Veronika Mihaliková)

Tohtoročná sezóna Niké extraligy sa nám pomaly končí a hráči prešovského tímu VK MIRAD UNIPO sa umiestnili na štvrtej pozícii. Po semifinálovej prehre 3:1 proti Komárnu, zverenci Erika Digaňu nestačili ani na Myjavu, ktorá im nedovolila ani jeden zápas v sérii. Prešovčanom nestačili ani dva zápasy na domácej palubovke.

Ako sme vás informovali v predošlom článku, úvodný zápas série o bronzové medaily jednoznačne vyhrala Myjava. Rovnaký výsledok mal aj druhý zápas, ktorý sa hral na domácej pôde Myjavy.

Hneď od úvodných minút mali na vrh domáci, keď si vytvorili náskok 6:2, resp. neskôr 16:12. Hostia dokázali zdramatizovať prvé dejstvo na stav 23:21, ale lepšiu koncovku mali hráči z Kopaníc. Diametrálne odlišný priebeh mal druhý set, v ktorom sa menilo skóre po každom bode. Myjavčania zlomili hostí v strede setu a získali aj druhé dejstvo pomerom 25:18. Tretí set mal podobný priebeh ako ten druhý. Stav sa prelieval z jednej strany na druhú, no opäť v polovici mali viac síl domáci a náskok si udržali až do konca.

Prešovskí volejbalisti sa snažia zablokovať hráča Myjavy (Foto: Veronika Mihaliková)

Vyrovnaný zápas a nepriaznivý koniec

Séria sa presunula do Športovej haly Prešovskej univerzity na tretí a zároveň posledný zápas. Úvod patril hosťom z Myjavy, keď od vyrovnaného stavu 3:3 nestratili vedenie a udržiavali si odstup od domácich. Ich náskok sa nakoniec zastavil na rozdiely piatich bodov 25:20. Podobne na tom bol aj druhý set, teda aspoň do posledných minút. Hostia si udržiavali náskok a Prešovčania sa snažili dotiahnuť na húževnatého súpera. V závere druhého dejstva prišiel obrat, keď vďaka výborným podaniam a blokom domáci zlomili Myjavčanov a vyrovnali stav tretieho zápasu.

Vďaka dobrej nálade a psychologickej výhode sa „momentum“ z konca druhého setu prejavilo aj v tom treťom. Zverenci Erika Digaňu preukázali dominanciu a získali tretí set výsledkom 25:14. Štvrtý set opäť priniesol drámu na záver setu, tentoraz víťazne pre hostí z Kopaníc. V tajbrejku to bolo „kto z koho“. Bohužiaľ domácim nestačili sily a po prehre v poslednom dejstve 12:15 sa prešovskí volejbalisti umiestnili na štvrtom mieste v tohtoročnej sezóne.

Výsledok zápasu a celej série zhodnotil tréner VK MIRAD UNIPO Prešov, Erik Digaňa: „Zaslúžene Myjava vyhrala, aj keď sme vzdorovali. Sme v profesionálnom športe, prehrali sme, máme zemiakovú medailu. Papierovo sme sa chceli dostať do prvej štvorky, vykročili sme z tieňa. Mňa ako trénera mrzí, že nám niektoré veci nešli a chýbal tam správny drive za zlepšením. Mladí sa zlepšili.“

Hráč VK MIRAD UNIPO Prešov Erik Gulák smečuje proti blokárom Myjavy (Foto: Veronika Mihaliková)