Kultúra Rozhovory

Heľenine oči krstili štvrtý album počas Talkshow Prešov

Album sa bude krstiť na sto koncertoch Heleniných očí (Foto: Matúš Maťufka)

Najlepšia a zároveň najskromnejšia kapela Heľenine oči, ako sa sama opisuje, prednedávnom vydala svoj nový album s neobyčajným názvom Vajco. Headliner kapely Martin Mihalčín ho bol predstaviť aj na minulej Talkshow Prešov. Čo to o albume a jeho krste si prečítate nižšie v článku.

Prešovská zostava hudobníkov, ktorá svoju kariéru odštartovala v súťaži kapiel Stropkovská hudobná liga sa teraz pýši už svojím štvrtým albumom. Ten je rozdelený do dvoch častí. Kapela si to uvarila „na mäkko, a to s akustickými a veselými piesňami, a zároveň „na tvrdo so skladbami na tvrdšiu nôtu. Krst albumu má kapela naplánovaný na všetkých svojich koncertoch v roku 2018 a bude sa krstiť krikom. Na otázku, čím sa líši album od ostatných, nám odpovedal spevák kapely Martin Mihalčín„Tým, že je nový, to za prvé, za druhé je tam plnohodnotných osemnásť piesní, ktoré mali fakt čas dozrieť. Robili sme ich štyri roky a ja mám z nich veľmi dobrý pocit. Myslím si, že každý, kto by si pustil prvý, druhý, tretí a štvrtý album, tak snáď bude cítiť, že kapela napreduje v rámci zvuku, textu a ďalších vecí. Dúfam, že to takto bude.

O album publikum súťažilo v kulinárskej disciplíne šľahania vajíčok (Foto: Matúš Maťufka)
Publikum súťažilo o album v kulinárskej disciplíne šľahania vajíčok (Foto: Matúš Maťufka)

Na albume hosťoval aj Pavol Kovaľ, spevák kapely Akustika. Organizátori Talkshow Prešov to nečakali a sami ostali prekvapení, keď sa album pokrstil aj počas diskusie. „Bolo to prekvapenie aj pre nás. Myslím, že sme boli prví, ktorí sme odštartovali celoročné krstenie, ktoré plánujú na 100 koncertoch po celom Slovensku. V Talkshow Prešov prezentujeme prácu šikovných Prešovčanov a to Heľenine oči sú. Sú naši  „Prešofčani, a preto si vážime, že sa takto nečakane stalo takmer 150 ľudí krstnými rodičmi najdrahšieho, myslím kvalitou, Vajca na svete, vyjadrila sa moderátorka talkshow Martina Kakaščíková.

Nezabudnite sa zapojiť do našej súťaže o dva voľné vstupy na najbližšiu Talkshow Prešov, ktorá sa uskutoční 29. januára. Hosťami budú herec DJZ Boris Srník, majsterka Európy v karate Lucia Langošová a režisér Michal „Kunes Kováč.

Avatar

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *