Lifestyle

INSTA #Princesses – nový trend?

Instagramová princezná (Foto: pexels.com)

Instagram je voľne dostupná mobilná aplikácia, ktorá umožňuje užívateľom zdieľať fotografie s ostatnými užívateľmi. Ale to už asi všetci dobre viete. Viete však aj to, že vďaka obľúbenej aplikácii môžete stretnúť aj niekoľko „skutočných“ princezien?

Za každých okolností vyzerať dokonalo – tak znie heslo väčšiny žien a dievčat, ktoré na Instagrame pravidelne uverejňujú fotografie zo svojho života. Možno sa taká narodila, možno je to filter. Základom je zdieľať pútavý obrázok, najlepšie aj s jemným nádychom umeleckosti a štipkou romantickosti. A recept na dokonalú „insta-fotku“ je tak na svete. Všimli ste si tú podobnosť? Fotografie s tzv. „princeznovským syndrómom“ sa totiž objavujú na Instagrame pomerne často. Prečo chceme byť ako princezné?

Dlhonohá Ariel                                                                            

PicMonkey Collage ariela
Ako Ariel (Foto: instagram)

Hovorí sa, že more je tajomným miestom, a rovnako záhadná bola aj Disneyho Malá morská víla. Poznáte to, krásna Ariel vymenila svoj hlas za nohy, aby mohla na súši nájsť milovaného princa. Príbeh ženy, ktorá sa vytešovala zo svojich nôh a nevedela sa na ne vynadívať. Nepripomína vám to niečo? A čo tak fotky nôh vytŕčajúcich z vane? Niektoré ženy po vzore Ariel dokonca radšej „stratia hlas“, aby princa neodplašili. Nechajú za seba hovoriť tie dlhé opálené nohy a „ryby zaberú“. 🙂

Spiaca Ruženka

PicMonkey Collage ruženka
Ako Ruženka (Foto: instagram)

Krásnu princeznú prebral z dlhého spánku bozk od princa… Doteraz síce nechápem, ako sa môže niekto tešiť, že ho zobudia, ale dobre. Ruženka v podaní Walta Disneyho dojme nejednu citlivú dušu a stáva sa priam vzorom. Instagramové fotografie spiacich žien (alebo tých, čo sa tak tvária) nie sú ničím neobvyklým. A čo je krajšie a romantickejšie než obrázok s ružami, ktoré ste práve dostali od priateľa?

Schizofreničky?

V kategórii „insta princezien“ sa zriedkavo objavujú aj schizofreničky. Tieto ženy sa vyznačujú chronickou nerozhodnosťou a nevedia, ku ktorej disneyovke sa prikloniť. Morská panna či Ruženka? V takomto prípade vznikajú fotografie uplatňujúce oba princípy.

PicMonkey Collage schiza
Neviem si vybrať (Foto: istagram)

Pracovitá Popoluška

PicMonkey Collage popoluška
Ako Popoluška (Foto: instagram)

Cez deň navarí a poupratuje, večer sa nahodí, obuje črievičky a zažiari. Keď pán Disney prezentoval podobu dokonalej Popolušky, asi netušil, ako ho budú ženy v duchu preklínať. Mobilná aplikácia prináša trend v podobe obrázkov nôh v lodičkách. Ak teda žena vie, že nie je morská panna, ale Popoluška, ozdobí svoje chodidlá oslnivými topánkami a cvakne to. Nájde sa aj niekoľko fotiek priamo pri vykonávaní domácich prác. Ktovie, možno si tak len muži dokumentujú krásnu chvíľu, keď ich polovička vysáva či umýva riad.

Milovníčka zvierat Snehulienka

Kategóriu princezien Instagramu uzatvára obľúbená Snehulienka. Disneyho prvý celovečerný animovaný film o tmavovlasej kráske, čarovnom zrkadle a otrávenom jablku dnes pozná azda každý. Snehulienka sa stala inšpiráciou viacerých fotografií. Populárne sú najmä fotky s milučkými zvieratkami či zdravé jablčné raňajky „postnuté“ na Instagram. A ktorá by nemala aspoň jednu tzv. „fotku o zrkadlo“? Najlepšie s detailom na chutný jabĺčkový mobilný telefón.

PicMonkey Collage snehulienka
Ako Snehulienka (Foto: instagram)

Zrkadielko, zrkadielko prezraď nám, kto je teda najkrajší na zemi? No predsa ženy, ktoré sa nepotrebujú denne hrať na princezné a milujú to, že môžu ostať samy sebou za každých okolností.

P. S.: Aj vy pri listovaní albumom vždy nájdete fotku à la kráska a zviera (to jest kamoška vyzerá super, no vy ako čudné zvieratko)? Lebo ja som takú našla. 🙂

Prečo vyzeram ako zvieratko? (Foto: Sonja Tokárová)
Prečo vyzerám ako zvieratko? (Foto: Sonja Tokárová)

 

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *