Lifestyle

Ako sa stať ponožkofilom

„Ahojte, volám sa Iva a som závislá na ponožkách.“ Takto by asi znelo moje priznanie na stretnutí anonymných závislákov. Ešteže nie som závislá na drogách, ale na ponožkách. A nemám problém sa s nimi ukazovať. Ak sa chcete prejaviť a neviete, ako na to, ponúkam vám niekoľko rád, ako z obyčajného kusu oblečenia urobiť ten najlepší doplnok.

1. NEBOJTE SA FARIEB 

Žltá, zelená, modrá v rôznych kombináciách dokáže pritiahnúť každé oko a dotvoriť to, čo vášmu outfitu chýba. Ja rada skombinujem aj dve rôzne farby ponožiek. Iste si poviete, že predsa nezoberiem k modrým nohaviciam červené ponožky. Pff. Zoberte žlté tričko a idete vo farbách Supermana. A keď už je reč o Supermanovi…

Ponožky Batman vs. Superman (Foto: Iva Tomečková)
Ponožky Batman vs. Superman (Foto: Iva Tomečková)

2. VZORY NÁS NEZABIJÚ

Kocky, štvorce, jednorožec, logá… Všetko je dovolené. V tomto prípade však neodporúčam kombinovať veľa vzorov naraz. Môže z toho vzniknúť skôr katastrofa zvaná prehustenie. Radšej stavte na čiernu a vybláznite sa s ponožkami.

3. UKÁŽ SVOJU PONOŽKU!

Poznáte to, na sociálnych sieťach je frajer každý. Doma tak isto. Skúste sa prejaviť na verejnosti. Nehanbite sa za svoje fusekle. Veď moderné sú aj kratšie nohavice nad členky. Tak prečo práve takto neukázať svoje najmilšie doplnky?

4. KTO HĽADÁ, TEN NÁJDE

Moje dlhoročné prieskumy zistili, že ponožky rôznych vzorov, farieb a materiálov možno nájsť prakticky hocikde. Na vianočných trhoch, v čínskych obchodoch, ale aj v obchodoch presne na to určených. Niekedy sa oplatí aj zainvestovať. Čo by človek neurobil pre vysnívané ponožky? 😀 Momentálne najznámejšou slovenskou značkou sú Fusakle.sk, ktoré nájdete na internete, ale aj v predajniach BEPON po celom Slovensku. Zo zahraničných vedú trendy hlavne švédsky Happy Socks s rôznymi limitovanými edíciami.

Tento článok bol asi taký strelený a bláznivý ako celý Silvester. Dávajte si počas neho na seba pozor a v novom roku nás čítajte naďalej. Na záver mám pre vás krátku galériu mojich milovaných skvostov.

 

Avatar

Iva Tomečková

Stále usmiata osoba. Veľká milovníčka seriálov, severských thrillerov, slovenskej povinnej literatúry, tvrdej hudby a animovaných filmov. Všetko je to v dokonalej harmónií. (Možno) Najväčšou inšpiráciou je pre mňa študentský život a prechodné bývanie na internáte v bojových podmienkach. :D

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *