Šport Spravodajstvo

Jaščurky po šiestykrát víťazmi futbalovej miniligy

Jaščurky obhájili titul (Foto: Henrieta Hlinková)

Finále futbalovej miniligy Prešovskej univerzity vyvrcholilo 4. 12. Okrem finálových bojov si organizátori pre divákov pripravili aj exhibičný zápas medzi učiteľmi fakulty športu, ktorí si zmerali sily so ženami Prešovskej univerzity. V prestávkach medzi zápasmi si prítomní mohli vyskúšať svoje futbalové nadanie počas krátkych hier o vecné ceny.

Tretie miesto pre ŠK MAŠINY

V zápase o 3. miesto medzi sebou bojovali ŠK MAŠINY a DIXIELAND.Mašiny vedené kapitánom Jakubom Diabelkom sa tento rok posilnili o nových hráčov. Najvýraznejšou posilou je azda Jakub Bandoľa, ktorý v play – off nastrieľal 11 gólov. Pre družstvo Dixieland to bol najúspešnejší ročník. Ich ťahúňom bol Daniel Hreha, ktorý patril medzi najlepších strelcov miniligy. Zápas nakoniec skončil lepšie pre Mašiny, ktoré sa mohli tešiť z obhájeného tretieho miesta vďaka výsledku 12 : 7.

(Foto: Henrieta Hlinková)

JAŠČURKY obhájili prvenstvo

Jaščurky sa vo finále ocitli už po šiestykrát. Počas tohto ročníka neprehrali ani jeden zápas a bez straty bodu boli pasovaní do roly favorita. Veľkou výhodou Tigrov bol Matej Ladislav Vrábeľ, ktorý v play – off nastrieľal už 18 gólov.

Finálový zápas so sebou priniesol veľmi vyrovnaný prvý polčas. V druhej časti zápasu však Jaščurky boli o čosi bojovnejšie a obhájili tak titul.. „Úrovňou to bolo asi jedno z najlepších finále, ktoré som zažil na tejto škole. Súpera by som chcel na jednej strane pochváliť za ich výkon a to, že sa nevzdali. Taktiež by som chcel pochváliť aj mojich spoluhráčov, keďže bojovali a nepustili ani jeden súboj a nechali srdiečko na ihrisku celých 40 minút,“ zhodnotil člen víťazného tímu Radovan Baniak, ktorý zároveň skonštatoval, že zápas bol veľmi náročný a ťažký a hráči sa museli potrápiť aj so zlým terénom kvôli daždivému počasiu. „Zápas bol podľa môjho názoru veľmi vyrovnaný, no súper bol lepší. Sú viac skúsení a na ich strane bol veľmi dobrý brankár, ktorý hral spolu s mužstvom,“ ohodnotil kapitán mužstva TIGRI CZ, Tomáš Mačuga. Jaščurky zvíťazili 13 : 8.

„Vzhľadom na to koľko ľudí je zainteresovaných do dejiska a koľko ľudí sa zúčastnilo tohto dňa si myslím, že ohlas to má určite pozitívny. Človek si tu dokáže zašportovať, stretnúť veľké množstvo ľudí a zoznamovať sa. Myslím si, že to má podstatne viac pozitív ako negatív a môžeme sa len tešiť, že každým rokom je nás tu viac a viac,“ ohodnotil pedagóg fakulty športu a garant futbalovej miniligy, Tomáš Eliaš.

Najlepší strelec play – off: Matej Ladislav Vrábeľ

Najlepší strelec 12. ročníka: Matej Ladislav Vrábeľ

Najlepší strelec základnej časti: Maksym Stetsenko

Najlepšia strelkyňa: Patrícia Bačová

Najlepší brankár: Ondrej Jakubek

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.