Kultúra Spravodajstvo

Jeden z najväčších open-air festivalov v Prešove sa blíži: Všetko, čo potrebujete vedieť o UNIPO FEST-e

(Foto FB: PHOTO 4 YOU)

Už o týždeň v stredu 25. apríla sa v areáli Prešovskej univerzity bude konať už v poradí siedmy ročník študentmi obľúbeného UNIPO FESTU. Aj tento rok si organizátori pripravili nielen skvelých hostí, ale aj bohatý sprievodný program.

Okrem toho nebudú chýbať novinky a prekvapenia pre všetkých účastníkov, ktorí sa rozhodnú prísť zažiť neopakovateľnú atmosféru tohto festivalu. „Jeden z najväčších open – air podujatí v meste Prešov sa z roka na rok teší rastúcemu záujmu nielen zo strany študentov ale aj širokej verejnosti,“ povedal pre UNIPO PRESS Adrián Kuba z oddelenia marketingu Prešovskej univerzity.

Nadupaný line-up

Ako zvyčajne, priestor predstaviť svoju hudbu dostanú okrem menších lokálnych skupín aj slovenské hviezdy. Všetko to vypukne o 15.00 vystúpením bardejovskej kapely Niečo navyše, zameranú na štýl rock-punk. Po nej bude nasledovať Fictive Marry. Košická kapela svoje umenie predvedie od 16.00. O 17.00 sa predstaví GLEB, slovenský interpret pôvodom z Ruska. Charakteristickými štýlmi pre jeho tvorbu sú grime, drum’n’bass alebo glitch hop.

Vratko z Ine Kafe a Rytmus sa len pred pár dňami stretli na jednom pódiu v rámci iného projektu. (Foto: redbull.com)
Vratko z Iné Kafe a Rytmus sa len pred pár dňami stretli na jednom pódiu v rámci iného projektu (Foto: redbull.com)

Kapelu Iné Kafe netreba nijako zvlášť predstavovať, rovnako ako ani Heľenine oči, obe skupiny sa už teraz tešia na prešovských fanúšikov. Hity ako Ružová záhrada, Nevhodný tip či Strom si určite zaspievate od 18.15 a na skladby Hoja hop, Jahody alebo Bosorka a mnohé ďalšie sa môžete tešiť od 19.30.

Headlinerom večera bude tento rok Kontrafakt. Rytmus, Ego a DJ Anys vystúpia pred prešovským publikom o 20.30.

Bohatý sprievodný program

UNIPO FEST nie je len o samotných koncertoch, ale aj o sprievodnom programe, ktorý bude tento ročník opäť bohatý a pribudnú aj viaceré novinky. „Novinkou bude aj čoraz viac obľúbený FOLKS FOOD TRUCK – kamión plný obľúbených kulinárskych špecialitiek. Obrovskou zmenou bude aj nový pivný partner festivalu,“ priblížil Adrián Kuba. Tešiť sa môžete aj na obľúbenú work-out súťaž pre všetkých, ktorí si chcú otestovať svoje fyzické možnosti a výdrž.

Aj tento rok sa posledný koncert bude niesť v znamení repu vďaka Kontrafaktu. Na archívnej snímke Majk Spirit z roku 2017 (Foto: FB: PHOTO 4 YOU)

Súťaže nielen o lístky na UNIPO FEST

V súvislosti s novým pivným sponzorom prebieha na facebookovej udalosti UNIPO FEST 2018 súťaž. Nechýba ani MEET’N’GREET SÚŤAŽ, vďaka ktorej sa víťaz môže osobne stretnúť a porozprávať s chalanmi z Iné Kafe.

Súťažiť môžete aj s Unipo Press, v hre sú dokonca dva lístky. Stačí, ak tento článok resp. príspevok na našom facebooku budete zdieľať ďalej svojim známym, aby sa tiež dozvedeli o UNIPO FESTE a možno práve na teba sa usmeje šťastie a na festival pôjdeš zadarmo. Súťažiť môžete do nedele 22. apríla do 20.00. Výhercu vyžrebujeme a zverejníme v pondelok 23. apríla.

Tieto lístky môžu byť vaše (Foto: Dominka Grošková)

Ak sa vám nepodarí lístky vyhrať, stále si ich môžete kúpiť za zvýhodnenú cenu 4 € do utorka 24. apríla v Centre 1. kontaktu. V deň konania festivalu sa budú lístky predávať za 6 €, takže neváhajte a kupujte, aby ste nechýbali na jedinečnom siedmom ročníku UNIPO FESTU.

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)