Kultúra

Kapely Bad Karma Boy a Nvmeri zavítali v rámci spoločného turné aj do Prešova

Foto: Emília Humeňanská

Dve kapely, šesť hudobníkov, jeden Wave, veľa ľudí, druhý november, dobrý piatok. Viete, o čom je reč? Hovoríme o spoločnom turné dvoch slovenských kapiel Bad Karma Boy a Nvmeri. Ich druhý koncert v rámci česko-slovenského turné odpálili v Prešove v Centre nezávislej kultúry Wave.

Nvmeri a ich excentrický prejav rozprúdili atmosféru vo Wave (Foto: Oleksandra Sirko)

Vydarená spolupráca

Bad Karma Boy, kapela jestvujúca od roku 2013, patrí medzi najväčšie prekvapenia aktuálnej alternatívnej hudobnej scény na Slovensku. V roku 2017 potešili tretím albumom s názvom Prekrásny nový svet, s ktorým im producentsky pomohol Pišta Kráľovič z kapely Nvmeri. Spomalili tempo skladieb, ich texty nabrali výraznú hĺbku a pridali viac elektronických zvukov.

Na spoluprácu s kapelou Nvmeri sme nemuseli dlho čakať. V spoločnom koncertnom koncepte sa dopĺňajú vďaka hravým motívom a tanečným rytmom, soulové gitary, energické synťákové plochy a harmonické vokály robia z ich tvorby nevšedný zjav na slovenskej scéne. Kapelu Nvmeri tvoria Pišta Kráľovič, Miro Tuchyňa a Pavel Javorník. Ich posledný album I Don’t Think So bol v silnej konkurencii ocenený kritikmi ako Album roka na Radio_Head Awards 2017.

Oduševnený spev a vycibrená hudba robia kapelu Bad Karma Boy výnimočnou (Foto:
Oleksandra Sirko)

Silný dvojkoncert vo Wave

Kapely Bad Karma Boy a Nvmeri dňa 2. novembra 2018 odohrali v Centre nezávislej kultúry Wave v Prešove po záštitou Fondu na podporu umenia ich druhý spoločný koncert v rámci turné s názvom “6PACK” TOUR 2018. Aký bol ich koncert? Dobrý, skutočne dobrý. O neobyčajnom hudobnom predstavení svedčil aj pekný počet nadšených zúčastnených divákov. Škoda však, že ich nebolo ešte viac. Kvalitná hudba, ktorú tieto kapely tvoria, si zaslúži aj kvalitne početné publikum.

Prvá časť koncertu patrila kapele BKB, slovenské texty piesní zaznievali nielen od mikrofónov, ale z viacerých kútov a z mnohých úst. Najväčší podiel na dobrej hudbe mal zrejme čistý spev, elektronické plochy a prepracované rytmy. Po BKB prevzali iniciatívu Nvmeri. Rozohriali svojim sympatickým excentrickým prejavom, efektnou angličtinou, divoko ladnými harmóniami, ale aj vtieravo nevtieravými melodickými linkami. Jednoducho hudba, pri ktorej nevieš, čo máš čakať, ale tešíš sa na to, čo príde.

V rámci “6PACK” turné navštívia obe kapely šesť miest na Slovensku a v Česku (Foto: Emília Humeňanská)

Koncert bol super. Obidve kapely mám veľmi rada, prišla som sem aj s partiou, a neľutujeme. S Bad Karma Boy sme si aj zaspievali obľúbené pesničky, a keď hrali chalani z Nvmeri, prišli sme si dole zatancovať,“ opisuje svoje dojmy z večera diváčka Lucia. Je potešujúce vidieť, že na Slovensku sa dá robiť a prezentovať iná, dobrá, kultivovaná a inovatívna hudba. Potvrdzuje to aj partia týchto mladých hudobníkov, ktorí okrem energického muzicírovania vedia vytvárať aj príjemnú atmosféru a posolstvo. “6PACK“ turné pokračuje v ďalších mestách Slovenska, prekročí hranice a zavíta aj do Prahy a do Brna.

Avatar

Emília Humeňanská

Študentka odboru mediálne štúdiá. Najlepšie sa cíti v prírode v spoločnosti milých ľudí, kde nachádza slobodu a pokoj. Milovníčka rodnej zeme, dobrej hudby a spevu. Nekompromisná optimistka, rada počúva a rozpráva. Snaží sa vnímať svet inými očami a rozdávať radosť.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *