Lifestyle

Konšpiračné teórie najsledovanejšieho seriálu Squid Game

Seriál Squid Game sa teší mimoriadnej obľube. Pozrieť si ho môžete prostredníctvom streamovacej služby Netflix. (foto: touchit.sk)

Seriál Squid Game si získal milióny fanúšikov po celom svete.  Stal sa najsledovanejším seriálom v histórii Netflixu a zároveň aj celosvetovým fenoménom. Prekonal seriály ako napríklad Bridgerton či Stranger Things. Ak ste aj vy podľahli trendu v podobe tohto seriálu a nemáte ho dopozeraný, určite sa vráťte k tomuto článku neskôr, pretože by vám prezradil jeho koniec.

To, že je spomínaný seriál aktuálnym hitom na internete, ste si už určite všimli. Najčastejšie sa na sociálnych sieťach objavuje trend Dalgona. Ľudia si pomocou cukru vyrábajú karamel, do ktorého vytlačia určitý tvar a vyrezávajú ho ihlou, podobne ako v hre Squid Game. Okrem iného si môžete objedať súpravy alebo rovno červené kombinézy, ktoré mali aj strážcovia. V Spojených arabských emirátoch dokonca vytvorili pre ľudí podobnú hru, akurát že v tejto nebudú súťažiaci umierať. O Squid Game sa veľa diskutuje aj na základe zaujímavostí a konšpiračných teórií. Fanúšikovia z celého sveta začali poukazovať na viacero detailov a zaujímavostí, ktoré si len málokto všimol.

FARBA KARTIČKY

Prvá konšpiračná teória hovorí o tom, že už výber kartičky mal rozhodnúť o tom, či sa oslovení ľudia stanú súťažiacimi alebo maskovanými strážcami. V jednej z epizód spätne ukazujú, že všetci súťažiaci si vybrali práve modrú kartičku. Taktiež si môžeme všimnúť, že strážnici sú oblečení v červenej súprave a súťažiaci v modro-zelenej farbe. To, že sú strážnici tiež len náhodní ľudia, dokazujú aj čísla nad izbami, čo znamená že sú očíslovaní rovnako ako súťažiaci.

Vybraní ľudia mali na výber z dvoch farieb (Foto: ign.com)
KRESBY NA STENE

Jednou zo zaujímavostí boli kresby na stenách. Málokto si všimol, že za posteľami boli celý čas nakreslené hry, ktoré sa v Squid Game hrali, dokonca aj v presnom poradí. Hráči si ich všimli až po predposlednej hre, keď sa vypratali postele.

Hry boli nakreslené na stenách (Foto: koreaboo.com)
STARÝ PÁN V SKUTOČNOSTI NEHRAL

Ako sa v poslednej epizóde dozvedáme, starý pán Oh Il-nam (hráč 001) je riaditeľom hry Squid game a hry boli zmanipulované, aby ho nezabili. Ak ste pozorne sledovali, mohli ste si to všimnúť už v prvej časti seriálu. Počas hry bábika zameriavala všetkých okrem neho. Ďalšiu indíciu sme dostali počas seriálu pri zobrazení knihy so všetkými hráčmi, pričom zoznam začínal od hráča 002.

Starého pána počas prvej hry nesnímali (Foto: Reddit)
OTEC A SYN

Ďalšia konšpiračná teória hovorí o tom, že starý pán Oh Il-nam (hráč 001) je otec Gi-huna (hráč 456). Nasvedčuje tomu hneď niekoľko faktov. Prvýkrát sme si to mohli všimnúť v druhej epizóde, kde dostali všetci hráči fľašu mlieka, pričom si Gi-hun vypýtal od strážcov čokoládové mlieko, pretože aj keď bol malý, nepil žiadne iné. Na to reaguje starý pán, že presne to isté robil jeho syn, a že mu ho dokonca pripomína.

Hráč 001 mohol byť otec hráča 456 (Foto: Reddit)

Potvrdzuje to aj scéna v štvrtej epizóde, kde obaja hovoria o tom, že im ulica, na ktorej hrajú guličky, pripomína štvrť, v ktorej vyrastali. Počas tejto hry sa starý pán opýta, aký je dátum, pretože jeho syn bude mať o pár dní narodeniny. Gi-hun mu odpovie, že je 24. apríla. Keď sa vrátime k prvej epizóde, v ktorej Gi-hun zadáva ako PIN kód karty svoj dátum narodenia, zistíme, že má taktiež narodeniny o pár dní, a to konkrétne 26. apríla.

PIN bankomatovej karty bol dátum narodenia hráča 456 (Foto: Netflix)

Simona Čmilová