Lifestyle

TikTok ako platforma, ktorá dokáže vzdelávať

(foto: relife.sk)

TikTok môžeme v dnešnej dobe považovať za najrýchlejšie rastúcu online platformu na svete. Mnohí z vás si pri pojme TikTok určite predstavia najmä mladých ľudí vymýšľajúcich rôzne tance na rozličné piesne, ktoré sa môžu, ale aj nemusia stať virálnymi. Okrem tancov nám TikTok ponúka napríklad obsah so zábavným charakterom, ale aj videá, ktorých poslanie je naučiť sa niečo nové.

Zlepšenie jazykovej znalosti

Či už je jazyk vašou silnou alebo naopak slabou stránkou, TikTok vám dokáže hravo pomôcť pozdvihnúť vašu jazykovú úroveň na vyšší level. Ide o anglický, ruský alebo dokonca japonský jazyk? Na TikToku sa s jednoduchosťou a ľahkosťou naučíte skutočne akýkoľvek jazyk. Ak by ste sa rozhodli vydať sa na cestu učenia sa japonského jazyka, na TikToku nájdete naozaj veľa účtov. Medzi tie najlepšie patrí okrem iného aj @kiaranakasone. Ak by ste však chceli siahnuť po obyčajnejšom jazyku, ako napríklad ruštine, účet od @aleivanovastyle vás naučí rozprávať ako pravých Rusov.

Zdroj: pixabay.com
(foto: pixabay.com)

Naučte sa variť ako špičkoví kuchári

Povedzme si úprimne, nie každý je prirodzený talent, ktorý vie variť. Ani ja nie som. Či už sa v kuchyni viete orientovať alebo nie, TikTok vám dokáže byť nápomocný aj v tejto oblasti. Ak hľadáte účet, na ktorom budú jednoducho a zrozumiteľne opísané recepty, ale zároveň nebudú náročné na prípravu, nechajte sa inšpirovať slovenským tiktokerom Jakubom. Na spomínanej platforme ho nájdete pod pseudonymom @jakub_vari. Odborníkom v kuchyni je aj mladá dievčina z Českej republiky, ktorá na TikToku vystupuje pod menom @nerdykitchen. Sledovateľom ponúka pomerne zaujímavý obsah, keďže varí známe jedlá podľa filmov a rozprávok, ako napríklad Kung fu Panda či Ratatouille.

(foto: pixabay.com)

Nápady, lifehacky, DIY

Aj keď možno nepatríte k umeleckým dušiam, niektoré videá publikované na TikToku vás určite nenechajú v stave nič nerobenia. Vďaka jednoduchým lifehackom či DIY postupom si viete skrášliť svoj domov alebo potešiť známych s vlastnoručne vyrobeným a milo pôsobiacim darčekom. Čo je predsa viac ako zábavný relax pri vytváraní nových dizajnových predmetov? Ak sa sami seba pýtate, či je náročné niečo také vytvoriť, mám pre vás jasnú odpoveď. Nie, nie je. Samotný nápad vám ako na zlatom podnose prinesie práve TikTok. Vašou úlohou však nie je spraviť identický výrobok, ale pri samotnej tvorbe doň vložiť kus seba. Inšpirujúce DIY tipy, ktoré zveľadia vaše bývanie, prináša mladá dvojica, ktorú na TikToku nájdete pod menom @emyludesigns. Ak sa vám páčia napríklad vyšívané DIY prvky na oblečení určite navštívte profil @ys390.

(foto: pixabay.com)

TikTok ako najpoužívanejšia platforma medzi mladými ľuďmi v súčasnosti je dôkazom toho, že nie všetko je na prvý pohľad tak, ako sa zdá. Aj na tejto platforme, ktorá pôsobí úplne odlišným dojmom, vie človek načerpať nové a zaujímavé informácie, ktoré mu môžu neskôr uľahčiť jednotlivé životné situácie. Tak šup do toho a hor sa na TikTok!

Simona Drabiščáková

Zvyčajne zamyslená, so smartfónom v ruke. Rada spieva a vystupuje pred kamerami. Do práce, ktorá ju má reprezentovať, dáva maximum a vždy sa snaží naplno využiť svoj voľný čas.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *