Kultúra

Metalová opera Avantasia začne svoje svetové turné na Slovensku

(Foto: rockandblog.net)

Metalová opera Avantasia skomponovaná spevákom Tobiasom Sammetom prichádza po niekoľkých rokoch na Slovensko. Fanúšikovia budú môcť tento projekt vidieť 27. marca v Prešove a 28. marca v Bratislave. Svetové turné Moonglow world tour 2019 organizované pri príležitosti vydania ôsmeho albumu Moonglow ponúkne fanúšikom veľkolepú šou.

Projekt Avantasia sa začal formovať už v roku 1999, kedy frontman kapely Edguy, Tobias Sammet, oslovil niekoľko známych hudobníkov, ktorí prispeli svojím umením. Vytvoril tak metalovú operu, ktorá má niekoľko spoločných znakov s tou bežnou, akú poznáme z našich divadiel.

Každý spevák v Sammetovej opere totiž stvárňuje určitú postavu a vytvára tak dej, ktorým sú podmienené skladby vydávané pod týmto projektom. Piesne hovoria o svete fantázie, o inej dimenzii s názvom, ktorý je zložený z dvoch slov Avalon Fantasia, čo označuje svet mimo ľudskú predstavu.

(Foto: Profi Event)

Do takéhoto sveta fantázie vás pozýva aj Unipo Press. Koncert sa uskutoční 27. marca 2019 v prešovskej Tatran Handball Aréne o 19.00. Všetky podrobné informácie nájdete na facebookovej udalosti a vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

O vydanom albume Moonglow sa na slovenských recenzných weboch píše veľmi pozitívne. Viaceré recenzie sa zhodujú v tom, že 10 nových piesní, ktoré sa na albume nachádzajú, zapadá do kontextu projektu Avantasia a dotvára sa tým dejovosť, ktorá je pre operu špecifická. Niektoré piesne sú obohatené o zborový spev, mužské chorály či o keltské elementy, ale aj world music. Väčšina kritikov teda uznáva, že nový album zaujme aj náročného poslucháča.

Dievča nie príliš dievčenské, ľúbiace hory, kávu (lungo bez mlieka ak by ste ma chceli pozvať) a vôňu vanilky. Srdce jej zaplesá, keď sa dostane k fotografovaniu, či k písaniu svojich pocitov a poviedok (zatiaľ) do zásuvky. Verí, že všetko, čo sa deje, sa z nejakého dôvodu diať má, a že na dobré veci si treba trpezlivo počkať (čo ale neznamená nič pre to neurobiť...).

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *