Divadlo Rozhovory

Muzikál Chicago: rozhovor zo zákulisia

Muzikál Chicago v Prešove (Foto: djz.sk)

Prešov 10. október 2023 – Chicago, slávny broadwayský muzikál, na ktorý sa svet pozerá s obdivom, práve teraz žije na pódiu prešovského divadla. Táto ohromujúca šou, ktorá vás vtiahne do sveta života, lži a vášne, je oveľa viac ako len záplava melódií a tanečných čísel. Prináša so sebou postavy, ktoré zobrazujú temné stránky slávy a cenu, ktorú môžete zaplatiť za úspech.

Sme veľmi radi, že sme mohli získať pohľad zvnútra od talentovaného herca Mateja Erby, ktorý zohráva rolu Freda Caselyho. S premiérou 22. septembra v Prešove, pod režijným vedením Michala Náhlíka, je toto predstavenie nielen zábavou, ale aj pohľadom do hĺbky ľudskej duše. Nechajte sa uniesť touto silnou hudobnou a dramatickou šou, ktorá ovplyvní vaše srdce a myseľ.

Muzikál Chicago vypredal prešovské divadlo (Foto: djz.sk)

Kedy ste začali s prípravou predstavenia?

Prípravu sme začali už v minulej sezóne, v apríli. Zaujímavé bolo, že sme to mali prerušené letnými prázdninami. Plán bol taký, že počas tých dvoch mesiacov pred prázdninami sme začali iba tak zľahka. V septembri sme už intenzívne pracovali s orchestrom, choreografom aj s režisérom. Mali sme tri týždne na to, aby sme to dali.

Ak by si porovnal predstavenia, v ktorých si už hral a Chicago, bolo to náročnejšie?

Nemôžem to presne porovnať, ale bolo to ťažšie z toho hľadiska, že piesne a choreografie sú presne načasované.

Spievate po anglicky (originál) alebo po slovensky?

Spievame po slovensky, lebo nie každý angličtine rozumie, ale pozerali sme aj originálny film s pesničkami.

Čo nám môžeš povedať o návštevnosti predstavenia? Videla som, že máte vypredané až do konca októbra.

V tejto chvíli máme za sebou dve premiéry a jednu reprízu a bolo to full. V Prešove je taký zvyk, že ľudia majú radi divadlo, a keď je niečo nové, sú veľmi zvedaví. Chicago je zaujímavé z pohľadu médií a ľudí na tie vrahyne. Ako vie jeden právnik spolu s novinármi zmeniť mienku ľudí a ako vedia ženu obvinenú za vraždu urobiť nevinnou. Takže už len kvôli tomu sa to oplatí vidieť.

Muzikál Chicago má v Prešove veľký úspech (Foto: djz.sk)

Autorka: Azhar Tolegenova

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *