Rozhovory Šport

Prešovské hokejistky na víťaznej vlne

Zdroj: Peter Jesenský

Po úvodných piatich kolách majú hokejistky ŽHK 2000 – Šarišanka Prešov na svojom konte plný bodový zisk. V doterajších piatich zápasoch ešte ani raz neprehrali a tak im, s pätnástimi bodmi, patrí suverénna prvá priečka. 

Hokejistky z metropoly Šariša odohrali v prebiehajúcej sezóne 2023/2024 päť zápasov základnej časti Slovenskej ženskej hokejovej ligy, kde pôsobia v skupine B. Ich súperkami sú hokejistky z Čane, Michaloviec, Popradu a Spišskej Novej Vsi. Začiatok sezóny odštartovali v Michalovciach, ktoré zdolali hladko 2:12. V druhom zápase si pred vlastnými divákmi schuti zastrieľali, keď deklasovali Čaňu vysoko 17:1. Na tretí zápas vycestovali Šarišanky do Popradu, kde vyhrali s výsledkom 0:6. Spišská Nová Ves, posledná zo štvorice súperiek, pricestovala do Prešova so snahou získať nejaké body, avšak márne. Prešovčanky zdolali Spišiačky doteraz najmenším výsledkom v sezóne 5:1. V poslednom zápase sa hokejistkám z Prešova podarilo zdolať Michalovce druhýkrát v sezóne, tentokrát výsledkom 9:2. Celkové skoré po piatich zápasoch je 49:6.

Gól Blichovej proti Spišskej Novej Vsi (Zdroj: Peter Jesenský).

Produktivita hráčok

Medzi najproduktívnejšie hráčky Slovenskej ženskej hokejovej ligy patri ofenzívne trio z Prešova v zložení: Tatiana Blichová, Aleksandra Lidksaia a Ema Lacková. V počte strelených gólov sú na delenej prvej priečke s 11 gólmi Blichová a Lidskaia. S 13 asistenciami si delia prvé miesto Blichová a Lacková. V celkovom bodovaní patrí prvé miesto Tatiane Blichovej, ktorá má na svojom konte dokopy 24 bodov (11+13). Na druhom mieste je ruská hokejistka Aleksandra Lidskaia, ktorá má zatiaľ 21 bodov (11+10). Ema Lacková je so 16 bodmi na treťom mieste (3+13).

Diana Fortunová #59

pravý obranca

Máte päť zápasov, päť výhier, ako zatiaľ hodnotíš priebeh sezóny? Očakávali ste taký dobrý vstup do sezóny, alebo ste z toho pozitívne prekvapené?

Dá sa povedať, že sme skôr prekvapené. Predovšetkým zo zápasu s Popradom, keďže je to náš dlhoročný rival a vôbec sme nečakali takýto jednoznačný výsledok (6:0). Očakávali sme dominanciu proti ostatným súperkám, aj keď ich nechcem podceňovať, ale nie sú pre nás tak náročné ako už spomínaný Poprad. Myslím si, že keď hráme proti nim, tak je ten hokej aj pozerateľný, na to, že je ženský.

Ako si ty sama spokojná so svojimi výkonmi v doterajších zápasoch?

Snažím sa dať, samozrejme, do každého zápasu 100% zo svojich možností. Avšak vždy je niektorý zápas taký, v ktorom to človeku ide horšie, inokedy lepšie. Myslím si, že keď hrá dobre celé družstvo, tak aj individuálne výkony sú dobré.

Čo je hlavný cieľ tímu v tejto sezóne?

Náš cieľ posledné dva roky je užiť si to. Vždy sme mali za cieľ majstrovský titul a bohužiaľ, nám to ešte nevyšlo. Aj preto už na seba nechceme vyvíjať tlak, naopak, chceme si to užiť, chceme sa hokejom zabávať. Určite každá z nás trocha myslí aj na titul, ale nie je to pre nás priorita.

Diana Fortunová a Tatiana Blichová (Zdroj: Peter Jesenský).

Najbližší zápas odohrajú Šarišanky v nedeľu 19.11 o 14:30 proti súperkám z Čane na ich ľade.

Autor: Marián Juraj Pribula

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *