Nezaradené

Na novom internáte sa konala Burza oblečenia. Aká myšlienka sa za ňou skrývala?

ŠDaJ, PU — V utorok, 20. 11. 2018, sa na siedmom poschodí “nového intráku” konala Burza oblečenia jeseň/zima. Organizátorkou bola Kristína Matijková, študentka štvrtého ročníka mediálnych štúdií, ktorej tento nápad skrsol v hlave v rámci projektu pre predmet Aplikovaný marketing. Zúčastneného, ktorý prispel aspoň piatimi kúskami zo svojho šatníka, čakala sladká odmena. Za celým projektom sa však skrývala veľmi pekná myšlienka. 

Čo ťa viedlo k organizácii takéhoto projektu?

Odjakživa milujem módu a mám plné skrine oblečenia, avšak dobre viem, aké to môže byť pre študenta finančne náročné dokupovať každú sezónu nové a nové kúsky. Často sa nám stane, že sa nám niečo v obchode zapáči, kúpime si to, no potom si to reálne oblečieme dvakrát a visí nám to v skrini. Ľudia z môjho okolia sa mi viackrát priznali, že sú na tom podobne, tak som si povedala, že by bola škoda nechať tie veci len tak niekde ležať a radšej by sme ich mohli venovať niekomu, komu sa skutočne zídu alebo si ich bežne nemôžu dovoliť. Kontajnery na oblečenie sú však často preplnené, a tak sa tam kusy oblečenia povaľujú po zemi a robia zbytočný neporiadok.

(Foto: Kristína Matijková)

Aká je odozva burzy? Si spokojná s účasťou?

Na to, že sa tu niečo takéto organizuje po prvýkrát, som spokojná. Postupne prichádzajú ľudia, ktorí vždy niečo prinesú, dokonca väčšinou ani nechcú nič na výmenu, sú len radi, že môžu svoje nenosené veci posunúť ďalej.

Čo bude s vecami, ktoré vám zostanú?

Oblečenie, ktoré sa nevymení ani nepredá, sa zabalí do vianočných balíčkov a podaruje deťom z detského domova. Rozhodla som sa spojiť so svojou spolužiačkou, ktorá pre nich 5. decembra organizuje v reštaurácii U richtára zdobenie vianočného stromčeka, kedy im za odmenu podarujeme pripravené balíčky.

(Foto: Kristína Matijková)

Chcela by si podobnú akciu organizovať aj v budúcnosti?

Určite áno, veľmi rada by som niečo podobné spravila aj na jar/leto 2019. Uvidíme, akú odozvu medzi študentmi bude mať, ale ja si myslím, že by stálo za to spraviť z toho tradíciu. Avšak do budúcna by som porozmýšľala nad inými priestormi, nakoľko vybavovanie miestnosti na internáte bolo na dlhé lakte.

My jej v tom držíme palce a veríme, že sa na našej pôde bude v budúcnosti konať viac takýchto dobročinných akcií.

Avatar

Dominika Bleščáková

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *