Iné Lifestyle

Online biznis: zopár tipov ako si privyrobiť na internete

Trávite na internete väčšinu svojho voľného času? Nič si z toho nerobte. Žijeme v storočí, ktorému internet jednoducho kraľuje a to či už po relaxačnej alebo zárobkovej stránke. Možno povedať, že všetko okolo nás sa z istej miery spája s internetom. A práve preto ak teraz držíte v rukách šálok svojej obľúbenej kávy, či čaju a hľadáte spôsob ako si čas na internete obohatiť, máme pre vás 6 tipov na jednoduchý vstup na online biznis trh.

Spisovateľ na voľnej nohe – bloger

Vytvorte si jednoducho profil na rôznych dostupných verejných stránkach a začnite blogovať. (Foto: pinterest.com)

Všetko závisí od vašich schopností a preferencií písania. Vytvorte si jednoducho profil na rôznych dostupných verejných stránkach, ako napríklad blog.sme.sk a začnite blogovať.
Ďalšou možnosťou je vytvoriť si vlastnú webovú stránku. Písanie na voľnej nohe zahŕňa aj e-knihy a knihy. Prínosom vydávania kníh je potenciál pasívneho príjmu, najmä pri správnom marketingu.

Existuje niekoľko základných kurzov HTML. (Foto: pinterest.com)

Návrhár webových stránok

Ak sa vám táto možnosť zdá ako príliš náročná a myslíte si, že vám chýbajú potrebné znalosti kódovania, nezúfajte. Existuje niekoľko základných kurzov HTML, ktoré vás naučia základy dobrej stránky. Skombinujte svoje nové zručnosti s platformami, ako sú Wix, WordPress a pod. a máte v rukách slušný zhon vo webovom dizajne.

Točenie videí na YouTube, Instagrame a podobných portáloch

Natáčanie rôznych tipov videí na sociálne platformy. (Foto: pinterest.com)

Natáčanie rôznych tipov videí na platformy ako Tiktok, Instagram, Youtube a veľa ďalších, je v posledných rokoch jednou z najobľúbenejších činností a to najmä mladej generácie. Ak máte dobrý nápad a talent vystupovať pred kamerou, určite choďte do toho! Predávať môžete všetko o čo je záujem.

 

Handmade

Svoje ručne vytvorené výrobky môžete ponúkať na internete. (Foto: pinterest.com)

Ak máte šikovné ručičky, dokážete krásne maľovať, vyšívať alebo radi premieňate staré veci na nové, homemade biznis je pre vás určite správna cesta ako svojím hobby možno preraziť na online trhu. Existujú rôzne webové portály, kde takéto výtvory možno predávať. Jedným z obľúbených je určite portál sashe.sk –  projekt, ktorý sprostredkováva predaj ručne robených vecí od šikovných dizajnérov, remeselníkov a výrobcov, ktorí fungujú na tomto webe ako samostatní predajcovia.

Fotografovanie

Fotografovanie viac ako iba koníček. (Foto: pinterest.com)

Ak je vaším koníčkom fotografovanie všetkého, čo vidíte a máte talent zachytiť skutočne pekné zábery, môžete sa pokúsiť preraziť aj v tomto odvetví. Jedným z hlavných spôsobov je ponúkanie svojich záberov rôznym fotobankám. Platí však pravidlo, že je nutné ponúkať záberov čo najviac a fotografovaniu a nahrávaniu sa venovať aktívne. Ak však budete mať šťastie a narazíte na spoľahlivého odberateľa vašich snímok, sami budete prekvapený, ako vám vaše hobby môže prispieť do vášho rozpočtu.

Online doučovanie

Online doučovanie ako možnosť privyrobenia. (Foto: pinterest.com)

Jednou z výborných možností, ako si najmä teraz v týchto pandémiou zasiahnutých časoch navzájom pomôcť je vzdelávanie online. Existujú rôzne platformy, ktoré umožňujú neplatenú online komunikáciu a tak si študenti môžu privyrábať aj tým, že učivo, ktoré majú v malíčku, pomôžu zvládnuť aj tým, ktorým robí problémy. Stačí si do svojho prehliadača napísať výraz „online doučovanie,” a hneď sa nám zobrazí množstvo stránok, kde si študenti môžu vytvoriť účet a ponúkať tak jednoducho svoje doučovacie služby.

Nina Horňáková

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *