Iné Lifestyle

Svetový deň počítačovej bezpečnosti upozorňuje na ochranu našich dát

ilustračné/freepik.com

Zabezpečenie našich zariadení a uložených dát je v pokrokovej dobe nevyhnutnosťou. Vyspelosť počítačov sa posúva každým dňom o krok dopredu. Svetový deň počítačovej bezpečnosti pripadol na 30. november a my si ním pripomíname dôležitosť sa neustále informovať o spôsobe kontroly našich počítačov, ktoré sú samozrejmosťou v takmer každej domácnosti.

 

Naše identity zverujeme počítačom

Cieľom odborníkov je poskytnúť nám dôležité skutočnosti o bezpečí a upozornili nás na hrozby vo virtuálnom prostredí. Motív svetového dňa vznikol v roku 1988. Každý deň využívame počítače, aby sme zostali v spojení. Prijímame mediálne obsahy, komunikujeme dištančne, prostredníctvom nich pracujeme a vykonávame mnoho bankových prevodov. Ale môžeme im skutočne natoľko dôverovať? Naše heslá, fotky, osobné údaje a bankové údaje poskytujeme počítaču každý deň. Internetové útoky siahajú cez krádeže identít, podvody až po vírusy, ktoré napadajú naše počítače. Počítaču častokrát odhalíme samotnú identitu našej osoby.

(Foto: ilustračné/freepik.com)

Ako chrániť svoj počítač?

Využívanie silných hesiel môže pripomínať síce obohranú platňu, no nezabúdajme na to. Prístup do počítača si môžete zabezpečiť heslom. Nezdieľajte ich a nezapisujte do vášho zariadenia. Programy, ktoré nevyužívate, odinštalujte. Nevyhnutné je, aby ste svoj počítač poistili antivírusovým softvérom a udržali ho aktívnym. Poraďte sa a ochráňte zariadenie sieťovým bezpečnostným systémom na základe stanovených pravidiel. Keď počítač momentálne nevyužívate,  je dôležité odhlásiť sa. Skontrolujte svoje pripojenie a nenapájajte sa na podozrivé odomknuté bezdrôtové siete.

 

Martina Fircáková

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *