Spravodajstvo

Poznáme víťazku Eurovízie. Je ňou Jamala z Ukrajiny

(Foto: peel.wikia.com)

Tohtoročnej Eurovízii kraľuje Ukrajinka. Češka Gabriela Gunčíková sa odborným porotám páčila. Slovensko svojho reprezentanta opäť nevyslalo.

Štokholm v sobotu večer rozospievali, roztancovali a rozžiarili ligotavými kostýmami účinkujúci z celej Európy a Austrálie. Finále Eurovision Song Contest 2016 predstavilo dvadsaťšesť súťažiacich, ktorí vystupovali pred publikom v Globe Aréne a zároveň pred televíznymi divákmi z celého sveta. Švédskymi hostiteľmi večera boli Måns Zelmerlöw (minuloročný víťaz Eurovízie) a Petra Mede (známa komička, herečka a moderátorka).

Čerstvou víťazkou sa stala Jamala z Ukrajiny. Jej pieseň s názvom 1944 chytila ľudí za srdce. „Ak spievate o pravde, to sa ľudí naozaj dotkne,“ povedala speváčka, ktorej víťazstvo bolo obrovským prekvapením. Odbornej porote sa najviac páčila reprezentantka Austrálie. Diváci ale rozhodli a budúci rok sa aj vďaka charizmatickej speváčke Jamale presunie pozornosť na Ukrajinu, ktorá bude hostiť účinkujúcich z celej Európy a Austrálie.

Gabriela Gunčíková - I Stand (Foto: wiwibloggs.com)
Gabriela Gunčíková – I Stand (Foto: wiwibloggs.com)

Gabriela Gunčíková s anglickou piesňou I Stand dostala od poroty 41 bodov, no v hlasovaní divákov sa jej nedarilo. Aj keď sa po záverečnom sčítaní hlasov prepadla na predposledné miesto, pre Českú republiku je to veľký úspech. Po Karlovi Gottovi je mladá speváčka vôbec prvá, ktorá sa dostala až do finále tejto šou. Slovensko ani tentokrát nemalo žiadneho reprezentanta. Po neúspechoch Pociskovej s Mikulčíkom, sestier Nízlových (Twiins) a Kristíny je otázne, či sa Slovensko ešte niekedy Eurovízie zúčastní.

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.