Šport Spravodajstvo

Séria o bronz Niké extraligy odštartovala víťazstvom Myjavy

(Foto: Eliška Bilská)

Prešov 13. apríl 2024 – Športová hala Prešovskej univerzity v Prešove v sobotu hostila prvý zo série zápasov o bronzové medaily Niké Extraligy mužov. Proti sebe stáli volejbalisti z VK MIRAD UNIPO Prešov a VO TJ Spartak Myjava.

Výherný scenár bol od začiatku viac naklonený hosťom, ktorí zdolali domácich 0:3. Ani v jednom z nich sa zverencom trénera Erika Digaňu nepodarilo presiahnuť hranicu 20 bodov, teda výsledky boli nasledovné 17:25, 18:25, 19:25. V sérií hranej na 3 výhry tak vedie Myjava 1:0.

Druhý set zápasu (Foto: Eliška Bilská)

Už od začiatku zápasu hostia nasadili latku vysoko, skórovali najmä z výborných podaní. Situácia sa nemenila ani po výmenách hráčov, či zmene strán. Takticky dokázali uhrať všetky tri sety v rovnakom nasadení. V posledných minútach druhého setu boli rozhodujúce najmä chyby domácich ako outy alebo pády ich hráčov. Prešovčania svojho bojového ducha ukázali predovšetkým v poslednom sete, kedy sa im podarilo vo viacerých momentoch stav vyrovnať, najpv na 6:6, neskôr 7:7, či 13:13. Využili taktiež možnosť viacerých timeoutov, v každom zo setov minimálne raz. Tie však nepomohli ovplyvniť priamy spád zápasu k ich prehre. Napriek výsledku sa tréner domácich Erik Digaňa rozhodol oceniť výkon svojho blokára Jána Jendrejčáka. Myjavský tréner Martin Pipa udelil titul najlepšieho hráča zápasu smečiarovi Matúšovi Koncovi.

Naľavo hráč VO TJ Spartak Myjava a napravo hráč VK MIRAD UNIPO Prešov (Foto: Veronika Mihaliková)

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov„Ťažko sa mi vyjadruje momentálne ohľadne tohto zápasu. Každopádne, musíme si vstúpiť do svedomia. Chlapci vyzerali dobre od pondelka do piatku, no žiaľ, dôležitá je sobota. Toto si musíme prebehnúť. Druhá vec – sú tam hráči skúsení a mladí. Oni nemajú čo stratiť a tí skúsenejší ich majú podržať. Musíme si niektoré veci vyjasniť. Verím, že nás čaká opäť dlhá séria a nepríjemný zápas v stredu u nich. Troška iná hala, takže na toto sa musíme pripraviť,“ zhodnotil tréner v závere zápasu.

Martin Pipa, tréner VO TJ Spartak Myjava: „Som rád, že sme to vyhrali, pretože tu sa určite nehrá ľahko. Splnili sme do bodky to, čo sme si predsavzali v rámci zápasu. Výborne sme podávali a to bol základ dnešného úspechu,“ uviedol tréner.