Lifestyle

Spoločnosť Lenovo predstavila flexibilný smartfón, ktorý sa dá nosiť na zápästí ako hodinky

Spoločnosť Lenovo pripomenula svoj koncept flexibilných smartfónov, ktorý prvýkrát predviedla v roku 2016. Motorola ukázala koncept ohybného smartfónu, ktorý sa dá nosiť na zápästí ako hodinky. Nový prototyp bol demonštrovaný na technologickom fóre Lenovo Tech World ´23. Informoval o tom portál The Verge. Nová verzia ohybného mobilu by mala byť krajšia a flexibilnejšia.

Prezentovaný koncept smartfónu vyzerá oveľa lepšie ako prototyp z roku 2016, uviedla Motorola Innovation Research. Model 2023 sa dá napríklad rôzne ohýbať, takže smartfón môže slúžiť ako stojan. Okrem toho má nový analóg spoločnosti Motorola peknú oranžovú látkovú podšívku.

Flexibilný mobil spoločnosti Lenovo (Foto:Lenovo)

Lexi Valasek z tímu Motorola Innovation Research predstavila najnovší koncept ohybného telefónu od spoločnosti Moto. Podľa dostupných údajov, išlo o najnovší smartfón vybavený flexibilným displejom OLED s rozlíšením Full HD+. Po rozložení je zariadenie bežným smartfónom so systémom Android a 6,9-palcovou obrazovkou. Ak ho vyformujete do tvaru hodiniek, zariadenie sa automaticky prepne do iného režimu a zobrazuje údaje na 4,6-palcovej obrazovke. ktorý sa môže ohýbať dozadu.

„Koncept adaptívneho displeja sa dá používať ako štandardný smartfón so systémom Android v rozšírenej polohe, nosiť na zápästí ako smarthodinky alebo umiestniť vertikálne v niekoľkých režimoch stojana,“ uviedla spoločnosť Lenovo vo svojom vyhlásení.

Štýlové, ale zároveň nepraktické! (Foto: Lenovo)

Zaujímalo nás, či by študenti mediálnych štúdií FF PU prejavili záujem o kúpu takéhoto flexibilného smartfónu, či už na prácu v médiách, alebo na každodenné používanie.

Sofia

„Pre mňa osobne by to bolo pravdepodobne nepraktické a nepohodlné, keďže nie som zvyknutá nosiť ani jemné náramkové hodinky a predpokladám, že tento mobil by na ruke zaberal viac miesta, ako klasické dámske hodinky. Ďalším dôvodom, prečo by som si práve tento mobil nekúpila je ten, že by som sa už nechcela vrátiť k Androidu.“

Veronika

„Napriek tomu, že hodinky vyzerajú zaujímavo, neviem si predstaviť, že by som ich reálne nosila. Niekedy mám problém vybaviť veci na mobile, preto by mi šikmá plocha zrejme nepomohla. Určite by som ich vo veľmi krátkom čase rozbila a vrátila sa naspäť k používaniu svojho telefónu.“

Tomáš

Ja som rád za svoj smartfón, ktorý mi úplne stačí. Takýto štýl „gumeného mobilu“ mi príde veľmi nepraktický, ak chcem hodinky, tak si kúpim smartwatch. Ďalším problémom by bola cena a samozrejme aj odolnosť. Radšej využijem peniaze na iné príslušenstvo, ako vyhodiť minimálne tisícku, možno aj viac, za takýto telefón.

Michaela

Zariadenie vyzerá zaujímavo, ale nemyslím si, že sa stretne s nejakým pochopením a využitím u bežného človeka (tak ako aj u mňa). Viem si však predstaviť to, že niekoho by práve toto dokázalo zaujať, možno by to aj používal, alebo možno v prípade, že je niekto nadšenec elektroniky a nových technológií, tak by rozšíril svoju zbierku. Ale to je asi tak všetko. Kreativite sa medze nekladú bolo asi motto tých, ktorí to vymysleli.“

Matúš, Učiteľstvo dejepisu a výchovy k občianstvu

Aj napriek tomu, že preferujem viac Android, tento model ma veľmi neupútal. Nosím bežné remienkové hodinky, takže telefón na ruke je pre mňa veľmi nepraktický. Jeho ohybnosť by u mňa nenašla efektívne využitie.

Tešíme sa, že na výstave Tech World 2030 opäť uvidíme ohýbaný smartfón.

Čo vy na to? Napíšte nám do komentárov, či by ste si vyskúšali taký typ ohybného smartfónu.


Autorka: Yana Pelekhach

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *