Lifestyle

Sprav vianočný zázrak a poteš osamelého seniora

(Zdroj:vianocnyzazrak.sk)
(Zdroj:vianocnyzazrak.sk)

Vianoce. Obdobie, ktoré mnohí z nás prežívajú v kruhu svojich najbližších, a tešia sa z každého spoločného momentu. Avšak, takéto šťastie nemá každý. Pre niektorých seniorov je práve toto obdobie pripomienkou osamelosti a smútku. Projekt Vianočný zázrak však prináša nádej a radosť prostredníctvom splneného priania do ich životov.

Ako to funguje? Je to jednoduché a zároveň veľmi zmysluplné. Stačí si vybrať darček, ktorý by ste chceli venovať osamelému seniorovi. Následne vyplníte krátky formulár a dobrí anjeli z tohto projektu sa postarajú o zvyšok. Poskytnú vám informácie o tom, komu a kam poslať váš vybraný darček.

Cieľom tohto projektu nie je však luxus či nákladné dary. Predovšetkým ide o niečo jednoduché, no pre mnohých drahocenné – splnenie nenáročných prianí, ktoré môžu osamelým seniorom priniesť úsmev a cítiť sa znovu súčasťou vianočnej radosti.

Vianočný zázrak sa snaží zmeniť smútok a prázdnotu v srdciach tých, ktorí nemajú blízku rodinu alebo ľudí, ktorí by im venovali pozornosť počas sviatkov. Ide o vytvorenie malých, no významných zážitkov, ktoré môžu premeniť Vianoce z melanchólie na čas plný lásky a radosti.

(Zdroj: MŽ)
Minulý rok som sa do tejto iniciatívy zapojila prvýkrát a vybrala som si priania dvoch šarmantných dám. Verím v to, že týmto malým gestom som dokázala potešiť niekoho, kto to malé naozaj ocenil.

Ak by ste aj vy chceli byť súčasťou tohto úžasného projektu, neváhajte. Každý darček, každá malá pozornosť prinesie do života osamelých seniorov kúsok Vianoc. Staňte sa súčasťou Vianočného zázraku a pomôžte rozosmiať tváre tých, ktorí túžia po troške vianočnej radosti. Na ich stránke nájdete už teraz viac ako 4 000 prianí, ktoré čakajú na svoje splnenie.

Vytvorme spoločne Vianočný zázrak, nech sa osamelí seniori cítia obklopení láskou a pozornosťou v tomto špeciálnom období roka. Darujme im dar lásky, radosti a spoločnej vianočnej atmosféry.

Patríte medzi tých, ktorí sa do tejto inicitaívy zapojili v minulých rokoch? Neváhajte a dajte nám o tom vedieť do komentára.

Autorka: Michaela Želinská

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *