Lifestyle Nezaradené

Spríjemnite si každý deň piesňou

Hudba je dôležitou súčasťou našich dní. (foto: pixabay.com)

V súčasnosti dávajú interpreti svojim piesňam názvy od výmyslu sveta. Chcú zaujať verejnosť, byť originálni a celkovo sa odlíšiť od všetkého, čo sme mohli vidieť pre nimi. Počuli ste už o tom, že speváci pomenovali svoje skladby nevedomky tak, že vytvorili celok? Predstavujeme vám piesne podľa názvov jednotlivých dní v týždni.

Pondelok
Prvý a zároveň mnohými neznášaný deň v týždni. Rocková skladba I Don’t Like Mondays od The Boomtown Rats túto emóciu vystihuje aj bez komentára. Na druhej strane skupina Imagine Dragons na pondelok nedá dopustiť. Ich Monday je tým najlepším dňom a nemali by sme brať do úvahy čo povedia iní. Ak si neviete vybrať ako začne ten najbližší pre vás, existuje zlatá stredná cesta, rozchodová, ale rytmická Melanie Fiona a jej Monday Morning.

Utorok
Utorok je na tom oproti svojmu predchodcovi o trochu lepšie, ale po ňom na vás ešte stále čaká pár dní k vytúženému piatku. Náladu si zaručene udržíte pohodovým Tuesday od Buraka Yetera alebo si vyberte R&B skladbu od Stevieho Wondera Tuesday Heartbreak. Ak sa práve na nič z toho necítite, deň vám zaručene spríjemní lyrická skladba Another Tuesday Morning od Jima Brickmana.

Burak Yeter – Tuesday (foto: youtube.com)
The Undertones – Wednesday Week (foto: youtube.com)

Streda
Pomyselná únava si neraz vyberá svoju daň v strede pracovného týždňa. Spomalte nachvíľu pri počúvaní piesne Wednesday Morning, ktorej autorom je raper Macklemore. Na pozitívnu nôtu vás môže naladiť napríklad aj country skladba A Wednesday Car od Johnnyho Casha. Ak máte stále dosť energie, Cez rušný deň, počas ktorého nie všetko ide podľa vašich plánov, vás s nadhľadom prenesie aj rocková pieseň Wednesday Week od skupiny The Undertones.

Štvrtok
Dalo by sa povedať, že štvrtok je taký malý piatok, dokáže uniesť každú emóciu. Popustite uzdu svojej fantázii a hudobným preferenciám s hip-hopovou piesňou Thursday In The Danger Room od Run The Jewels. Rockovo vás naladí Matt Costa so svojou skladbou Sweet Thursday, ale aj For Thursday od hudobníka Willa Josepha Cooka.

Matt Costa – Sweet Thursday (foto: youtube.com)

Piatok
Dočkali sme sa. Víkend je doslova za dverami a s ním prichádza aj optimizmus Georgeho Jonesa – It’s Finally Friday. Kým sa vaše denné povinnosti skončia a hodiny ukážu pomyselnú konečnú, dostaňte sa do nálady pomocou skladby  Thank God It’s Friday od Nikki Wiliams. Piatkový večer vám môže spríjemniť aj ikonická Katy Perry a jej Last Friday Night.

Katy Perry – Last Friday Night (foto: youtube.com)

Sobota
Veľké plány počas dňa či noci musia sprevádzať piesne veľkých spevákov. Bon Jovi – Someday I’ll Be Saturday Night je rozhodne jednou z nich. Na navodenie atmosféry stojí za zmienku kapela Panic! At The Disco a ich popová pieseň Say Amen (Saturday Night). Ak si na sobotu nič okrem upratovania a učenia sa nechystáte, spríjemnite si tmavé noci R&B popovou piesňou Another Saturday Night, ktorú naspieval Sam Cooke.

Panic! At The Disco – Say Amen (Saturday Night) (foto: youtube.com)

Nedeľa
A nakoniec je tu posledný deň v týždni, typický výletmi a povoleným oddychom. Jazzovo-popová pieseň Sunday Morning od Maroon 5 vás uvedie do tej správnej nálady už ráno. Ak ste poctivo pracovali celý týždeň, určite by ste mali počúvnuť speváčku Siu, ktorá vo svojej piesni Sunday vyzýva na ničnerobenie a pauzu od všetkého. V prípade, že sa necítite práve najlepšie, vždy si môžete vypočuť James Blunta s jeho popovou piesňou Sun On Sunday.

James Blunt – Sun On Sunday (foto: youtube.com)

Vedeli ste, že…
Okrem jednej piesne na jeden deň existuje skladba, ktorá sa vo svojom texte dotýka každého zo siedmich dní? Dokonca je takýchto prípadov hneď niekoľko a existujú aj v rôznych žánroch a s rôznymi atribútmi, ktoré pripisujú jednotlivým dňom. Avici svoju pieseň Waiting For Love vytvoril s elektronicko-tanečným nádychom. Bruce Springsteen stavil v skladbe Without You na rockové prevedenie a Seven nights to rock od Moon Mullican je klasická rockabilly pieseň.

Avici – Waiting For Love (foto: youtube.com

Nezabudnite na to, že nech ste mali akýkoľvek zlý deň, na svete nie je nič čo by nedokázala vyriešiť dobrá pieseň a čokoláda.

Veronika Komlošová

Odmalička pozerám akčné filmy a superhrdinov. Popri štúdiu médií maľujem obrazy. Som súťaživá a mám neskutočne rada kvízy, bubliny a zajace.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *