Lifestyle

Tip na jeseň: Vyrobte si balzam na pery v pohodlí domova

(Foto: pinterest.com)

V tomto chladnom jesenno-zimnom období nám poveternostné podmienky často spôsobujú suché a popraskané pery, ktoré nie sú príjemné pre nás a rovnako pôvabne nepôsobia ani na naše okolie. Veď kto by netúžil po jemných a zmyselných perách? Pre všetkých, ktorých už omrzelo nakupovanie v drogériách, prinášame jednoduchý recept ako si ľahko a v pohodlí domova vyrobiť 100% prírodný balzam. Navyše je to výborný tip ako si vyplniť čas počas nudných upršaných dní, keď sa vám nechce vystrčiť ani päty z domu. Ak vás výroba balzamov chytí za srdce, do Vianoc z vás môže byť hotový expert a domácimi výrobkami môžete prekvapiť aj svojich blízkych pod stromčekom.

Čo budeme potrebovať na domáci balzam?

Na 15 nádobiek s objemom 10 ml:

  • 3 lyžice včelieho vosku
  • 2 lyžice bambuckého masla
  • 4 lyžice kokosového oleja (alebo iný tekutý olej, napríklad mandľový, olivový či hroznový olej)
  • 10-20 kvapiek kvalitného esenciálneho oleja
  • tuba na balzam alebo iná ľubovoľná nádoba (ideálne sklenená)
Postup: 
  1. Na hrniec s čistou vriacou vodou položíme misku, v ktorej si nad parou rozpustíme včelí vosk spolu s bambuckým maslom a kokosovým olejom. Miešame, kým sa nám všetky prísady neroztopia a nespoja do jednej tekutej hmoty.
  2. Následne hmotu stiahneme z vodného kúpeľa a pridáme do nej obľúbený esenciálny olej.
  3. Hotový balzam si opatrene prelejeme do pripravených túb alebo nádobiek, uzavrieme a necháme poriadne vychladnúť a stuhnúť.

 

Pri výbere esenciálneho oleja dbajte na jeho kvalitu. (Foto: pinterest.com)

Tip na výber správneho esenciálneho oleja

Pri výbere esenciálneho oleja je dôležité sa uistiť, že ide o olej najvyššej kvality. Čo presne chápať pod pojmom „najvyššia kvalita”? Ide o 100% prírodný a čistý olej, ktorý musí obsahovať latinský názov rastliny, z ktorej bol izolovaný. Napríklad levanduľový olej pochádzajúci z rastliny Lavandula angustifolia. To je znakom toho správneho esenciálneho levanduľového oleja, po ktorom by ste rozhodne mali siahnuť.

Tip ako si farebne spestriť balzam

Balzamy si tiež môžete zafarbiť na ľubovoľnú farbu a to veľmi jednoduchým spôsobom. Pred tuhnutím hmoty do nej stačí primiešať trochu kozmetického farbiva. Ak vás láka trblietavý efekt, môžete siahnuť aj po perleťovom prášku.

Farebný balzam docielite pridaním kozmetického farbiva. (Foto: pinterest.com)

Nina Horňáková

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *