Lifestyle Rozhovory

UNIPO odpovedá: Chcete študovať na Prešovskej univerzite?

Anketu "Unipo odpovedá" budú mať pod palcom Henika a Lenka (Foto: Klaudia Sopková)

Prešovská univerzita dnes privítala potenciálnych študentov na valentínskom Dni otvorených dverí. V aktuálnej ankete sme zisťovali, ako sa im ich prvé rande s univerzitou páčilo. Rozhodnú sa nakoniec študovať na Prešovskej univerzite? Aké odbory uchádzačov o štúdium najviac lákajú?

Anička

Študentku cirkevného gymnázia v Starej Ľubovni zaujala Filozofická fakulta a konkrétne učiteľský odbor anglický jazyk a hudobné umenie. Anička je rozhodnutá, že chce študovať práve na Prešovskej univerzite. „Budem posielať prihlášky na Filozofickú a Pedagogickú fakultu.“

Samuel

„Podľa môjho názoru sú dni otvorených dverí lákavé a pomáhajú žiakom s výberom školy. Chystám sa na odbor fyzioterapie, ale ešte neviem, či do Prešova alebo do Košíc.“

Samo a Anička (Foto: Lenka Švihlová)

Denisa, Lukáš a Mišo

Denisa nám prezradila, že sa na našej univerzite nechystá študovať. Na deň otvorených dverí prišla len zo zvedavosti spolu s kamarátmi. Lukáš plánuje na Prešovskej univerzite študovať učiteľstvo nemeckého jazyka a dejepisu. „Stále ma tieto predmety bavili a láka ma učiteľské povolanie,“ prezradil nám. Mišo sa rozhoduje medzi univerzitami v Prešove a v Košiciach. Premýšľa nad štúdiom geografie alebo lingvistiky.

Denisa, Lukáš a Mišo (Foto: Lenka Švihlová)

Kristián

Kristián je študentom hotelovej akadémie, no nechce v tomto smere pokračovať.  Na vysokej škole by sa chcel venovať štúdiu nemeckého jazyka a výchovy k občianstvu. „Stále ma bavilo študovať jazyky do hĺbky a skrz ne sa dostať bližšie k ľuďom. O DOD som sa dozvedel na poslednú chvíľu, no som rád, že som prišiel. Je super, že sa tu môžme dozvedieť množstvo informácií a až tak si poslať prihlášku. Určite ma táto akcia pozitívne ovplyvnila.“

Kristián (Foto: Lenka Švihlová)

Adam

Adam sa rozhoduje medzi dvoma veľmi rozdielnymi odbormi, a to medzi hudbou a štúdiom na Fakulte športu. „Hudba z toho dôvodu, že mám vlastnú dychovú hudbu a venujem sa tomu. Na druhej strane by som sa chcel v budúcnosti stať policajtom, a preto ma láka nový odbor na Fakulte športu, a to špeciálna pohybová príprava v bezpečnostných zložkách.“ Priznal sa nám, že ho viac láka práca v policajnom zbore, ale stále zvažuje aj hudbu práve kvôli svojej kapele.

Adam a Daniel z Rádia Paf (Foto: Lenka Švihlová)

Unipo Press praje budúcim študentom veľa šťastia pri výbere ich budúcej vysokej školy. A ako si vy spomínate na výber štúdia a univerzity? Vaše spomienky čakáme v komentároch pod článkom. 🙂

Henrieta Hlinková, Lenka Švihlová

Nový Redaktor