Lifestyle Rozhovory

UNIPO odpovedá: Patríte medzi milovníkov filmov?

Anketu "Unipo odpovedá" budú mať pod palcom Henika a Lenka (Foto: Klaudia Sopková)

V nedeľu svet spoznal nových držiteľov prestížneho ocenenia americkej filmovej akadémie. Sošky Oscarov sú už v rukách víťazov. Práve preto sme chceli vedieť, či sú medzi nami nadšenci aj tohto typu umenia.

Zuzana, Filozofická fakulta

Zuzka s obľubou sleduje filmy. Najčastejšie sú to komédie, ale má rada aj romantické snímky. Z času na čas si rada pozrie aj triler. Medzi jej obľúbené filmy patrí komédia s Adamom Sandlerom s názvom Dospeláci 2„Môj obľúbený herec je Zac Efron. Z toho dôvodu, že som s ním prakticky vyrastala už od fenoménu High School Musical. Odvtedy som bola v kine asi na každom jeho filme. Do kina chodím veľmi často, snažím sa aspoň raz do mesiaca. V poslednom čase chodím najmä na marvelovky,“ prezradila nám študentka mediálnych štúdií. Tohtoročných Oscarov nezaregistrovala. Výsledky si pozrela v nasledujúci deň. Ako sama priznala, minuloročné oceňovanie sledovala najmä kvôli toľko zmieňovanému Leonardovi DiCapriovi.

Zuzana (Foto: Henrieta Hlinková)

Pavol, Fakulta humanitných a prírodných vied

Pavol nemá vyhranený štýl, ale najčastejšie pozerá horory a komédie. „Môj najobľúbenejší film zo všetkých je Vykúpenie z väznice Shawshank, hlavne kvôli výborným hereckým výkonom a skvelo spracovanej téme. Z hercov mám rád Willa Smitha a z herečiek Margot Robbie.“ Oscary ho nezaujímajú a nevenuje im žiadnu pozornosť.

Pavol (Foto: Lenka Švihlová)

Diana, Filozofická fakulta

„Môj obľúbený film je Posledný samuraj, mám rada v podstate všetky žánre okrem hororov. Väčšinou môj výber filmov závisí od hercov. Mojimi obľúbenými sú napríklad Tom Cruise a George Clooney. Do kina chodím veľmi málo. Kedysi som sledovala veľa filmov, no momentálne na to nemám čas. Oscarom som tento rok nevenovala čas, no predminulé roky som si ich pozrela.“

Diana (Foto: Lenka Švihlová)

Marek, Filozofická fakulta

Občas, keď mám čas, tak si film rád pozriem. Obľúbený žáner je buď dráma, alebo triler. Môj obľúbený film je Fight Club, ktorý dnes považujem za legendu. Tento film rozšíril moje obzory a dodal mi inšpiráciu. Filmy si nevyberám podľa hercov, ale najmä kvôli žánrom a podľa myšlienky.“ Medzi filmy, ktoré si stále rád pozrie, patrí Forrest Gump a Vykúpenie z väznice Shawshank. „Považujem ich za legendárne filmy a nikdy ma neomrzia.“

Erika a Sofia, Fakulta humanitných a prírodných vied

Erika obľubuje fantasy a detektívky. Jej obľúbený film, ktorý ju nikdy nesklame, je Twilight. Z hercov má rada Iana Somerhaldera. „Nielen kvôli jeho vzhľadu, ale kvôli tomu, čo robí,“ dodala so smiechom. Sofia sama filmy nepozerá. Jej výber závisí od toho, s kým ho sleduje. V partii si veľmi rady pozrú rôzne komédie. „Minulý týždeň som bola v kine na Nočnej hre a bolo to asi naposledy, lebo je to veľmi drahé.“

Erika a Sofia (Foto: Lenka Švihlová)

Patríte aj vy medzi filmových nadšencov? Pochváľte sa nám s vašimi obľúbenými snímkami v komentároch. 🙂

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)